poniedziałek, 17 czerwca

Apple poinformował dziś, że w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania naprawi problem uniemożliwiający niektórym użytkownikom iPhone’a 13 korzystanie z funkcji Odblokuj za pomocą Apple Watch.

Choć mnie osobiście ten problem nie dotknął w trakcie weekendu widziałem na forach i w mediach społecznościowych sporo wpisów dotyczących właśnie sposobu na rozwiązanie tego problemu. W moim przypadku odblokowywanie iPhone’a przez Apple Watch nie działało po przejściu na nowy iPhone 13, ale tyko dlatego, że była domyślnie wyłączona. Po włączeniu wszystko działa prawidłowo.

W dokumencie wsparcia Apple powiedział, że użytkownicy, których dotyczy problem, mogą wyłączyć funkcję Odblokuj za pomocą Apple Watch i użyć tradycyjnej metody ręcznego wpisywania hasła do odblokowania iPhone’a 13, dopóki aktualizacja oprogramowania nie zostanie wydana. Funkcję, która ma na celu odblokowanie iPhone’a podczas noszenia maski lub gogli narciarskich, można wyłączyć w aplikacji Ustawienia wchodząc w „Face ID i kod”.

Apple nie określił, która aktualizacja oprogramowania będzie zawierała poprawkę, ani nie podała ram czasowych. Pierwsza beta systemu iOS 15.1 została wydana pięć dni temu, ale Apple może wydać wcześniej jakąś niewielką aktualizację systemu iOS 15.0.1 z poprawkami pierwszych błędów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx