sobota, 25 maja

Chociaż standardowa ładowarka MagSafe firmy Apple może obsługiwać do 15 watów szczytowego zasilania modeli iPhone’a (oczywiście z odpowiednim zasilaczem), to zeszłoroczny iPhone 12 mini był ograniczony do niższej wartości szczytowej 12 watów. Mogło to wynikać z ograniczeń termicznych przy mniejszym urządzeniu.

W zaktualizowanym dokumencie wsparcia Apple dotyczącego ładowarki MagSafe, to ograniczenie pozostaje w mocy dla tegorocznego iPhone’a 13 mini, podobnie poddając go niższemu limitowi 12 W. Biorąc pod uwagę prawie identyczny rozmiar obudowy między iPhonem 12 mini i iPhonem 13 mini, nie jest szczególnie zaskakujące, że limit dotyczy obu urządzeń.

iPhone podłączony do MagSafe inteligentnie zarządza zużyciem energii, aby zapobiec przegrzaniu, a zatem nawet w pełni obsługiwany model zdolny do ładowania z mocą 15 watów może stracić większość czasu ładowania poniżej tego progu w celu ochrony żywotności baterii.

Mniejsza bateria w modelach iPhone mini oznacza również, że wymagają one mniej energii do ładowania niż większe modele, więc pełne naładowanie iPhone’a 12 mini lub iPhone’a 13 mini o maksymalnej mocy 12 watów może nie trwać dłużej, dla osiągnięcia pełnego naładowania. Mimo to powinniśmy mieć świadomość, że to ograniczenie zostało podtrzymane dla tegorocznych iPhonów 13 mini.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx