sobota, 25 maja

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom pierwsze publiczne wersje beta nadchodzących wersji iOS 15.1 i iPadOS 15.1, dzień po udostępnieniu pierwszych wersji beta programistom i zaledwie kilka dni po publicznym wypuszczeniu systemów iOS 15 i iPadOS 15.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS 15.1 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

A co nowego znajdziemy w iOS 15.1?

SharePlay

Do iOS 15.1 powraca funkcja SharePlay, aby umożliwić Apple dalsze prace nad poprawkami błędów w celu przygotowania funkcji do oddania jej użytkownikom. Apple zdecydował się wycofać SharePlay z premierowej  wersji iOS 15, ponieważ nie działała poprawnie i nadal posiadała sporą ilość błędów.

Dostępna w FaceTime funkcja SharePlay została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom dzwonienie do znajomych i rodziny, a następnie wspólne oglądanie telewizji, oglądanie filmów i słuchanie muzyki przy użyciu ciekawych funkcji, takich jak wspólne listy odtwarzania i synchronizacja programów telewizyjnych dla wszystkich użytkowników. SharePlay umożliwia również udostępnianie ekranu. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, SharePlay będzie można zobaczyć oficjalną premierę w iOS 15.1.

ios15-shareplay

Ogłaszanie połączeń

W aplikacji Ustawienia telefonu pojawiła się nowa ikona ustawień „Ogłaszaj połączenia”.

Karta szczepionki Covid w aplikacji Porfel

W ‌iOS 15‌ weryfikowalne rejestry dotyczące szczepień COVID-19 można trzymać w aplikacji Portfel. Funkcja obecnie nie działa w Polsce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx