środa, 17 kwietnia

Zwolennicy mniejszych telefonów byli zachwyceni, gdy Apple w 2020 roku wprowadził na rynek iPhone 12 mini, a rok później iPhone 13 mini. Jednak po prawie trzech latach dostępności ten 5,4-calowy telefon może zostać całkowicie wycofany.

Jak zauważa Mark Gurman z Bloomberga, zapasy iPhone’a 13 mini są na wyczerpaniu. Choć w polskim sklepie internetowym Apple wszystkie modele mini są dostępne praktycznie z dnia na dzień, to już sklep internetowy Apple w Stanach Zjednoczonych podaje szacunkowy czas dostawy niektórych modeli na 2–3 tygodnie, a w przypadku kilku innych nawet na 6–8 tygodni. Niedobory sugerują, że iPhone 13 mini może zostać wycofany z produkcji po tym, jak Apple zaprezentuje nowe iPhone’y podczas wtorkowej konferencji „Wonderlust”.

Apple nie wypuścił w zeszłym roku iPhone’a 14 mini, ale pozostawił w sprzedaży iPhone’a 13 mini. Jeśli zatem rozważaliście zakup iPhone’a 13 mini, to może być na to ostatni moment. Oczywiście telefon przez pewien czas pozostanie w zapasach autoryzowanych sprzedawców Apple jest firma zaprzestanie jego produkcji. Nowa linia produktów Apple będzie prawdopodobnie składać się z 6,1-calowego iPhone’a 15, 6,7-calowego iPhone’a 15 Plus, 6,1-calowego iPhone’a 15 Pro, 6,7-calowego iPhone’a 15 Pro Max, 4,7-calowego iPhone’a SE i 6,1-calowego iPhone’a 13.

Chociaż początkowo wydawało się, że popyt na mniejszego iPhone’a będzie spory to rzeczywiste dane pokazały, że sprzedaż iPhone’a mini była niska w porównaniu z innymi modelami. W kwietniu 2022 roku firma badawcza CIRP oszacowała, że iPhone 13‌ mini stanowił zaledwie 3% całkowitej sprzedaży iPhone’a 13‌ w USA w pierwszym kwartale tego roku.

W przyszłości klienci, którzy będą chcieli małego iPhone’a, będą musieli zadowolić się podstawowym iPhonem SE, ale nawet to urządzenie ma zostać zaktualizowane o większy wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala w ciągu najbliższego roku lub dwóch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx