niedziela, 19 maja

Apple oficjalnie ogłosił dziś plan zorganizowania swojej kolejnej konferencji we wtorek, 12 września o godzinie 19:00 czasu polskiego. Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzenie odbędzie się w Steve Jobs Theatre na terenie kampusu Apple Park w Cupertino w Kalifornii.

Chociaż oczekuje się, że wydarzenie będzie wcześniej nagrywane, Apple zaprosił na nie przedstawicieli mediów, aby osobiście obejrzeli prezentację i prawdopodobnie mogli osobiście zapoznać się z nowymi urządzeniami po ich wprowadzeniu na rynek.

Wrześniowa konferencja Apple jest zawsze wydarzeniem dotyczącym iPhone’a, a w tym roku spodziewamy się 6,1-calowego iPhone’a 15, 6,7-calowego ‌iPhone’a 15‌ Plus, 6,1-calowego iPhone’a 15 Pro i 6,7-calowego ‌iPhone’a 15 Pro‌ Max. Oczekuje się, że wszystkie modele będą wyposażone w Dynamic Island, zaktualizowany czip 5G firmy Qualcomm, a przede wszystkim w port USB-C zamiast portu Lightning.

Modele ‌iPhone 15 Pro‌ i ‌iPhone 15 Pro‌ Max otrzymają również dodatkowe aktualizacje funkcji, które nie będą dostępne w standardowych modelach ‌iPhone 15‌. Oczekuje się niewielkiej zmiany wyglądu z węższymi ramkami ekranu i niewielkich zmian w krzywiznach narożników, a ponadto modele iPhone’a 15 Pro będą posiadały tytanową ramkę, a nie ramkę ze stali nierdzewnej.

Powszechnie oczekuje się, że w modelach iPhone 15 Pro i 15 Pro Max zastosowany zostanie po raz pierwszy 3-nanometrowy czip Apple A17, a plotki sugerują, że zamiast przełącznika wyciszenia będą posiadały one przycisk akcji. Przycisk akcji można będzie dostosować, podobnie jak przycisk akcji w Apple Watch Ultra. Chociaż oba modele Pro otrzymają ulepszony aparat, to oczekuje się, że tylko ‌iPhone 15 Pro‌ Max otrzyma peryskopowy obiektyw z zoomem, który umożliwi 5- lub 6-krotny zoom optyczny (w porównaniu z obecnym 3-krotnym).

Biorąc pod uwagę wszystkie nowe funkcje, jakie otrzymają iPhone 15 Pro i Pro Max, a także koszt ulepszonego 3-nanometrowego czipa, podstawowe ceny tych urządzeń mogą wzrosnąć. Ceny iPhone’a 15 Pro‌ mogą zaczynać się w Stanach Zjednoczonych od 1099 dolarów, natomiast ceny iPhone’a 15 Pro‌ Max od 1199 dolarów. Ceny standardowych modeli iPhone’a 15 mają nie ulec zmianie.

Oprócz nowych modeli iPhone’a 15 na konferencji oczekiwana jest również premiera Apple Watch Series 9 i nowej wersji Apple Watch Ultra.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx