poniedziałek, 15 sierpnia

Użytkownicy iPhone’a, którzy mieli nadzieje dwukrotnie wymienić baterię w tym roku za promocyjne 129 złotych, mogą nie mieć aż tyle szczęścia.

Chociaż wcześniej potwierdziliśmy, że Apple oferuje zamienniki baterii o wartości 129 złotych każdemu użytkownikowi iPhone’a 6 lub nowszego, niezależnie od wyniku diagnostycznego, Apple poinformował, że zasada ta może być wykorzystana tylko raz, zgodnie z nową informacją podaną drobnym drukiem na stronie wyceny usługi iPhone’a.

Innymi słowy, po wymianie baterii iPhone’a w tym roku, urządzenie musi jawnie nie zdać testu diagnostycznego, aby kwalifikować się do kolejnej wymiany baterii za 129 złotych. Jeśli iPhone przejdzie test, klient nadal może zdecydować się na wymianę baterii, ale za standardowa opłatą wynoszącą 349 złotych.

Apple twierdzi, że baterie iPhone’a zostały zaprojektowane tak, aby zachować do 80 procent swojej pierwotnej pojemności po 500 pełnych cyklach ładowania i jest to prawdopodobnie główny punkt odniesienia dla testu diagnostycznego.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby klienci musieli wymieniać baterie iPhone’a więcej niż raz w roku, niektórzy planowali skorzystanie z oferty za 129 złotych teraz, a następnie ponownie pod koniec 2018 roku ponieważ łączny koszt w wysokości 258 złotych za dwie wymiany nadal będzie tańszy niż standardowe 349 złotych.

Firma Apple obniżyła cenę wymiany baterii iPhone’a w ramach przeprosin za brak komunikacji na temat zmian zarządzania energią wprowadzonych w iOS 10.2.1. Zniżka obowiązuje już teraz i jest dostępna na całym świecie do 31 grudnia 2018 roku. Ceny w różnych krajach mogą się nieznacznie różnić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx