piątek, 29 września

Chociaż duża liczba użytkowników iOS jest również użytkownikami komputera Mac, to jest wiele osób korzystających z iPhone’a lub iPada, ale również wciąż z komputera z systemem Windows-chociażby do celów służbowych. Dla tych klientów aplikacja Remote Desktop na iOS jest doskonałym narzędziem, umożliwiającym dostęp do swojego lub korporacyjnego komputera z systemem Windows za pomocą innego urządzenia iOS.

Najnowsza aktualizacja aplikacji, która właśnie się pojawiła wprowadza duże ułatwienie dla właścicieli iPadów dodając do aplikacji iOS kilka niecierpliwie oczekiwanych funkcji w tym obsługę Magic Mouse 2 i Magic Trackpad 2, myszy zewnętrznej i inne.

W notatce do aktualizacji Remote Desktop do wersji 10.1.0 Microsoft zauważa, że użytkownicy korzystający z systemu iPados 13.4 lub nowszego mogą teraz sterować swoją zdalną sesję za pomocą myszy lub gładzika. Obejmuje to obsługę Apple Magic Mouse 2 i Apple Magic Trackpad 2. Gesty obsługiwane za pomocą myszy obejmują kliknięcie lewym przyciskiem, przeciągnięcie lewym przyciskiem myszy, kliknięcie prawym przyciskiem, przeciągnięcie prawym przyciskiem myszy, przewijanie w poziomie i pionie oraz lokalne przybliżanie.

Obsługiwane są także inne myszy zewnętrzne, a także klawisze CTRL, ALT i SHIFT w połączeniu z kliknięciami myszy lub gładzika. Na koniec dostępna jest także funkcja „dotknij, aby kliknąć” dla gładzika. Ponadto istnieje mnóstwo poprawek błędów i innych drobnych ulepszeń.

Remote Desktop Microsoftu nie jest niestety dostępny dla użytkowników Windows 10 Home. Jest jednak bezpłatny dla każdego, kto korzysta z systemu Windows 10 Professional, Enterprise lub Windows Server. Jeśli używacie systemu Windows do pracy, prawdopodobnie oznacza to, że powinniście być w stanie z niego skorzystać już teraz.

Aplikację Microsoft Remote Desktop można pobrać za darmo z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx