niedziela, 24 września

AppGratis

AppGratis, popularna aplikacja pozwalająca na odkrywanie nowych aplikacji na iPhone, została usunięta z App Store po tym jak niedawno wprowadzono na rynek jej wersję na iPada.

TechCrunch donosi, że AppGratis nie informował publicznie o tej sprawie, ale inne aplikacje zostały usunięte z App Store za złamanie reguły na wystawianie „aplikacji innej niż własna służąca do sprzedaży lub promocji, w sposób podobny lub mylący z App Store” .

Jednak TechCrunch zauważa, że ​​istnieją inne powody, dla których aplikacja mogła zostać usunięta ze sklepu:

Może istnieć wiele innych scenariuszy. Może AppGratis wykorzystuje prywatny API lub łamie nieznacznie wytyczne i Apple nie będzie chciał umieścić jej z powrotem w App Store do czasu pojawienia się zaktualizowanej wersji. Jak zawsze, deweloperzy są na łasce zespołu weryfikacyjnego Apple. Zespół często kontaktuje się z deweloperami jeśli aplikacje wymagają pewnych zmian, aby zatrzymać je w sklepie.

Francuska AppGratis zupełnie przypadkowo zarobiła w styczniu 13 500 000 dolarów. Z 7 milionami użytkowników miała możliwość osiągnąć nawet do 500 000 pobrań pojedynczej promowanej aplikacji. Firma nie jest nowicjuszem. Jeśli Apple chciał zlikwidować AppGratis, to mógł to zrobić już kilka miesięcy temu.

AppGratis nie wydał żadnego publicznego komentarza w tej sprawie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx