piątek, 21 stycznia

Wraz z wypuszczeniem systemu iOS 12.3 zarówno AirPlay 2, jak i nowa aplikacja Apple TV są dostępne na kompatybilnych telewizorach Smart TV, ogłosił dziś Samsung.

Wszystkie tegoroczne telewizory Samsung Smart TV i wybrane modele telewizorów 2018 roku z aktualizacją oprogramowania układowego będą mogły uzyskać dostęp do kanałów Apple TV i filmów iTunes oraz programów telewizyjnych za pośrednictwem aplikacji telewizyjnej i będą obsługiwać AirPlay 2. Samsung twierdzi, że aplikacja telewizyjna oferuje zawartość w ponad 100 krajów, podczas gdy AirPlay 2 jest dostępny w 176 krajach.

Na kompatybilnych telewizorach Samsunga z platformą Smart TV użytkownicy mogą wybrać ikonę aplikacji Apple TV, aby uzyskać dostęp do zawartości Apple. Dzięki funkcji Kanały w aplikacji Apple TV użytkownicy Samsunga mogą subskrybować usługi takie jak HBO czy Showtime oraz oglądać treści z tych usług bezpośrednio w aplikacji Apple TV.

– Przez ostatnie dziesięć lat Samsung był liderem pod względem wyboru treści, dostępnych na platformie Smart TV – powiedział Won-Jin Lee, Executive Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics. – Teraz, jako pierwszy producent telewizorów, poszerzamy swoją platformę o aplikację Apple TV. Tym samym podtrzymujemy tradycję i dostarczamy naszym użytkownikom najwyższą jakość rozrywki, dając im możliwość korzystania z nowej aplikacji na największych dostępnych obecnie ekranach.

Użytkownicy Samsunga będą mieli także dostęp do ponad 100 000 programów telewizyjnych i filmów do kupienia lub wypożyczenia w iTunes, w tym treści dostępnych w HDR 4K. Aplikacja TV dostępna w telewizorach Samsung Smart pozwoli klientom Apple, którzy są już w ekosystemie Apple, na dostęp do wcześniej zakupionej zawartości bez konieczności posiadania dekodera Apple TV.

Wszystkie treści iTunes i inne treści z iPhone’a, iPada lub Maca mogą być również po raz pierwszy przesłane przez AirPlay do telewizora Samsung, co ułatwi przesyłanie treści z urządzeń Apple do telewizora. Telewizory Samsung kompatybilne z AirPlay 2 i aplikacją telewizyjną są wymienione poniżej:

  • Samsung FHD/HD 4, 5 Series (2018)
  • Samsung QLED 4K Q6, Q7, Q8, Q9 Series (2018 & 2019)
  • Samsung QLED 8K Q9 Series (2019)
  • Samsung The Frame Series (2018 & 2019)
  • Samsung The Serif Series (2019)
  • Samsung UHD 6, 7, 8 Series (2018 & 2019)

Samsung twierdzi, że aplikacja Apple TV będzie „bezproblemowo współpracować” z innymi usługami Smart TV, w tym Universal Guide, Bixby i Search, aby zapewnić spójną obsługę na całej platformie Samsung.

Samsung jest jedynym producentem telewizorów, który w tej chwili posiada aplikację TV, ale inne inteligentne telewizory zyskają wkrótce wsparcie AirPlay 2. Prawdopodobnie usłyszymy o kompatybilności AirPlay 2 od Vizio, LG i Sony, ponieważ oficjalnie wypuszczono iOS 12.3 z obsługą AirPlay 2 i nową aplikacją Apple TV.

Oczekuje się również, że inne telewizory będą zintegrowane z HomeKit, umożliwiając użytkownikom sterowanie nimi za pomocą poleceń Siri i aplikacji Home, ale nie jest to funkcja, która pojawi się w telewizorach Samsung.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x