czwartek, 20 stycznia

W zeszłym tygodniu Adobe ogłosił, że starsze wersje aplikacji Creative Cloud, takie jak Photoshop i Lightroom, nie będą już dostępne dla subskrybentów, a dziś Adobe zaczął wysyłać wiadomości e-mail z ostrzeżeniami zachęcającymi klientów do aktualizacji oraz informujące o potencjalnym ryzyku z braku jakichkolwiek działań.

Firma Adobe rozpoczęła wysyłanie wiadomości e-mail z ostrzeżeniami do klientów korzystających ze starszych wersji aplikacji Creative Cloud, informując ich, że starsze wersje nie są już licencjonowane.

„Należy pamiętać, że w przypadku dalszego korzystania z wycofanych wersji możesz być narażony na potencjalne roszczenia o naruszenie praw osób trzecich”, ostrzega e-mail.

Adobe sugeruje, aby klienci przeszli na najnowszą wersję aplikacji Creative Cloud za pomocą aplikacji Creative Cloud Desktop.

Adobe powiedział w zeszłym tygodniu, że członkowie Creative Cloud będą mieli bezpośredni dostęp do dwóch najnowszych wersji aplikacji Creative Cloud, a nie do wielu wcześniejszych wersji. W oświadczeniu dla AppleInsider Adobe oświadczył, że nie może wypowiedzieć się na temat kwestii naruszenia praw osób trzecich, ponieważ „dotyczy toczących się postępowań sądowych”.

Adobe jest w trakcie procesu sądowego z Dolby, który oskarża Adobe o naruszenie praw autorskich i naruszenie umowy, co może być powodem, dla którego poprzednie wersje aplikacji Creative Cloud są teraz ograniczone.

Każda wiadomość e-mail wysyłana do klientów jest dostosowywana i wyświetla listę starszych wersji aplikacji, które są nadal w użyciu. Zmiana prawdopodobnie nie dotyczy większości użytkowników, ale niektórzy, którzy wolą korzystać ze starszych wersji, prawdopodobnie będą musieli ją zaktualizować.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x