czwartek, 28 marca

W tym tygodniu firma Adobe zaktualizowała swoją aplikację Photoshop o oficjalne wsparcie dla procesorów Apple Silicon, oferując klientom natywną obsługę najnowszych komputerów Mac z procesorem M1 firmy Apple.

W wywiadzie dla Computerworld, Mark Dahm, menedżer produktu Photoshop, promował oficjalne wsparcie procesorów SIlicon firmy Apple, mówiąc, że Photoshop działa o 50% szybciej na MacBookach M1 w porównaniu z zeszłorocznym MacBookiem z procesorem Intel.

Mówiąc o wyzwaniach Adobe podczas przejścia na układy firmy Apple, Dahm powiedział, że wydajność jest sprawą najwyższej wagi. Firma Adobe chciała mieć pewność, że będzie odpowiadała wydajności programu Photoshop na starszych architekturach dla klientów korzystających z Apple Silicon.

Apple zachęca wszystkich programistów do tworzenia i ponownej kompilacji swoich aplikacji z oficjalnym wsparciem dla Apple SIlicon. Dopóki aplikacje nie zostaną zaktualizowane, działają na na nowym procesorze przy użyciu technologii Rosetta 2, która umożliwia aplikacjom zbudowanym dla procesorów Intel działanie w nowszej architekturze. Dahm powiedział, że Photoshop działał wystarczająco dobrze z Rosettą, w niektórych przypadkach nawet szybciej niż natywnie na komputerach Intel Mac.

Podczas testów firma Adobe odkryła, że program Photoshop na MacBooku M1 działa o 50% szybciej w porównaniu z programem Photoshop na MacBooku z procesorem Intel z 2019 roku w podobnej konfiguracji. Nawet przy tak znaczącym skoku wydajności, Dahm twierdzi, że to dopiero początek.

Patrząc w przyszłość, Dahm powiedział, że Adobe nie może się doczekać „wprowadzenia jeszcze większego wzrostu wydajności i magii Photoshopa” w przyszłych chipach Apple Silicon. Dahm powiedział również, że ciągła ewolucja nowych procesorów Apple umożliwi Adobe ciągłe dostrajanie i optymalizowanie programu Photoshop, aby działał z najwyższą wydajnością bez konieczności polegania na Rosecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx