niedziela, 10 grudnia

John Gruber z Daring Fireball podzielił się informacjami związanymi z zapowiadaną już od jakiegoś czasu aplikacją Photoshop CC na iPada. Naświetlił również dodatkowe informacje na temat planów Adobe.

Gruber twierdzi, że Adobe wkłada wszystko w Photoshopa dla „iPada” i że jest on postrzegany jako „poważny projekt najwyższej klasy dla kreatywnych profesjonalistów”.

Zespół inżynierów pracujących nad nim znacznie się powiększył od zeszłego roku i planuje on dodawać kolejne uaktualnienia i funkcje w agresywnym harmonogramie. Uzasadnione jest rozczarowanie jego obecnie ubogimi funkcjami, ale każdy, kto myśli o Photoshopie dla „iPada” jako o produkcie długoterminowym, powinien być bardzo podekscytowany jego fundamentem, kierunkiem i uwagą, jaką Adobe przykłada do drobnych szczegółów pierwszego interfejsu dotykowego Photoshopa.

W odpowiedzi na doniesienia, że beta-testerzy Photoshopa dla ‌iPada‌ są niezadowoleni z ograniczonych i brakujących podstawowych funkcji Photoshopa, Gruber wyjaśnia, że Adobe pozycjonuje oprogramowanie jako „prawdziwy” Photoshop, ponieważ został on zbudowany przy użyciu tej samej bazy kodu, który jest używany w wersji na komputery. Został on zinterpretowany jako „pełna” wersja Photoshopa, co nie jest całkiem poprawne.

Photoshop dla „iPada” jest prawdziwy, ponieważ korzysta z tej samej bazy kodu, która działa na komputerze od dziesięcioleci. To niesamowite osiągnięcie techniczne. Photoshop dla „iPada” nie jest pełny – a wydanie go w początkowej wersji nigdy nie było planowane – ponieważ udostępnia tylko podzbiór funkcji z wersji na komputery stacjonarne.

Adobe po raz pierwszy ogłosiło plany wprowadzenia wersji „iPadowej” aplikacji Photoshop CC w październiku 2018 roku obiecując, że zostanie wydany w 2019 roku. Adobe testuje aplikację za pomocą beta-testerów od maja, ale wciąż nie ma określonego terminu jego wypuszczenia.

Chociaż nie będzie to kompletne odbicie programu Photoshop z komputerów stacjonarnych, to aplikacja Photoshop CC dla „iPada” została zaprojektowana tak, aby umożliwić użytkownikom otwieranie i edycję rodzimych plików PSD w celu zapewnienia funkcjonalności na wielu platformach. Adobe planuje później dodać kilka funkcji, w tym obrócić płótno, kształty/ścieżki, niestandardowe pędzle i czcionki, próbki kolorów, dopasowanie krzywej, inteligentne obiekty oraz siatki i linie pomocnicze.

W oddzielnym raporcie opublikowanym dziś po południu Bloomberg mówi, że Adobe pracuje również nad wersją programu Illustrator, która będzie działać na „iPadzie”. Podobno Adobe planuje pokazać podgląd programu Illustrator dla „iPada” na konferencji Adobe MAX w listopadzie przed wydaniem aplikacji w 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx