wtorek, 18 czerwca

Na chwilę przed dzisiejszą konferencją Apple „Scary Fast” regulacyjna baza danych Pacific Time potencjalnie ujawniła przynajmniej część nowych produktów, które zostaną ogłoszone dzisiejszej nocy.

Z ujawnionych informacji wynika, że w zeszłym tygodniu dwóch dostawców Apple ponownie przesłało do chińskiej bazy danych organów regulacyjnych zgłoszenia dotyczące baterii stosowanych w istniejących produktach Apple, w tym w najnowszym 14-calowym MacBooku Pro, 16-calowym MacBooku Pro, Magic Keyboard i iPadzie mini. Wszystkie baterie zostały już wprowadzone do bazy w roku 2021 lub wcześniej, a w zeszłym tygodniu zostały przesłane ponownie z datami wydania przypadającymi na październik 2023 roku.

Ponownie przesłane zgłoszenia dotyczące baterii może wskazywać na nowe produkty. Na przykład tuż przed premierą Apple Watch Series 9, baterie Apple Watch Series 8 zostały ponownie przesłane do tej samej bazy danych. Ostatecznie akumulatory serii 8 zostały ponownie użyte w modelach serii 9.

W nowych zgłoszeniach wymieniono tę samą pojemność baterii, co w pierwotnych zgłoszeniach, co sugeruje, że nowe produkty Apple nie będą charakteryzowały się żadną zmianą pojemności baterii. Dłuższa żywotność baterii jest nadal możliwa dzięki nowym czipom z ulepszoną wydajnością energetyczną.

Mark Gurman z Bloomberga spodziewa się, że zaktualizowany o czip M3 zostanie 24-calowy iMac, a akcesoria Magic Keyboard, Magic Mouse i Magic Trackpad dla komputerów Mac zostaną zaktualizowane o porty ładowania USB-C. Gurman spodziewa się także zaktualizowanych 14-calowych i 16-calowych modeli MacBooka Pro z czipami M3 Pro i M3 Max.

Ciekawostką wśród zgłoszeń jest bateria do iPada mini szóstej generacji, która może zostać ponownie wykorzystana w iPadzie mini siódmej generacji. W zeszłym tygodniu Gurman poinformował, że Apple nie planuje debiutu nowych iPadów wcześniej niż w 2024 roku, a analityk Apple Ming-Chi Kuo w zeszłym miesiącu stwierdził, że nowe iPady raczej nie zostaną wypuszczone przed końcem roku. Złożenie wniosku nie gwarantuje jednak, że nowy iPad mini zostanie zaprezentowany dzisiejszej nocy.

Podsumowując, niemal pewne jest, że wśród zaktualizowanych dziś urządzeń zobaczymy 14-calowy model MacBooka Pro, 16-calowego MacBooka Pro i 24-calowego iMaca. Być może częścią wydarzenia będzie także nowy iPad mini, ale z pewnością byłoby to zaskakujące.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx