środa, 17 lipca

Według dzisiejszego raportu Marka Gurmana z Bloomberga Apple prawdopodobnie ogłosi nowe wersje klawiatury Magic Keyboard, myszy Magic Mouse i Magic Trackpad dla komputerów Mac podczas konferencji „Scary Fast” w poniedziałek, 30 października.

Oczekuje się, że zaktualizowane akcesoria będą wyposażone w porty USB-C zamiast portów Lightning do ładowania.

Akcesoria zostaną prawdopodobnie zaprezentowane wraz z unowocześnionym 24-calowym komputerem iMac z czipem M3, który według Gurmana również ma zostać ogłoszony podczas tego wydarzenia.

Nie jest jasne, czy akcesoria będą miały jakiekolwiek zmiany konstrukcyjne poza przejściem na USB-C. Wyglądają w dużej mierze tak samo jak wtedy, gdy otrzymały ostatnią dużą aktualizację w październiku 2015 roku, chociaż na przestrzeni lat wprowadzono kilka drobnych zmian, w tym przejście na kable w oplocie i nowe opcje kolorów, które są dostępne tylko w 24-calowym iMacu. W 2021 roku Apple wypuścił także klawiaturę Magic Keyboard z przyciskiem Touch ID.

Chociaż mysz Magic Mouse działa bez ładowania około miesiąc lub dłużej, to pozycja portu Lightning na spodzie myszy od wielu lat jest źródłem żartów w społeczności Apple, ponieważ uniemożliwia używanie myszy podczas ładowania. Nie jest jasne, czy port USB-C w nowej wersji zostanie umieszczony w wygodniejszym miejscu.

Wszystkie cztery modele iPhone’a 15 zostały w tym roku wyposażone w porty USB-C zamiast Lightning. Najnowszy pilot Siri Remote do Apple TV ma również port USB-C, a Apple wycofał z oferty akumulator MagSafe i ładowarkę MagSafe Duo z portami Lightning.

Konferencja Apple 30 października rozpocznie się o nietypowej godzinie 17:00 czasu pacyficznego co oznacza godzinę 1.00 w nocy już we wtorek, 31 października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx