czwartek, 25 kwietnia

YouTube testuje w Europie nowy, tańszy poziom subskrypcji o nazwie „Premium Lite”, który oferuje oglądanie bez reklam bez innych funkcji YouTube Premium.

Potwierdzony przez Google, plan „Lite” oznacza, że użytkownicy, którzy nie są zainteresowani pobieraniem treści offline lub odtwarzaniem w tle, mogą nadal oglądać filmy z YouTube w przeglądarce internetowej i aplikacji mobilnej bez przerw na reklamy.

Rzecznik YouTube powiedział The Verge:

„W Skandynawii i krajach Beneluksu (z wyjątkiem Islandii) testujemy nową ofertę, aby dać użytkownikom jeszcze większy wybór: Premium Lite kosztuje 6,99 EUR miesięcznie (lub lokalny odpowiednik miesięcznie) i obejmuje filmy bez reklam w YouTube”.

Standardowy plan YouTube Premium kosztuje w Polsce 23,99 złotych miesięcznie (11,99 EUR miesięcznie w Europie) i obejmuje oglądanie treści bez reklam w internecie, aplikacjach mobilnych, telewizorach smart TV i konsolach, a także słuchanie muzyki z YouTube bez reklam, odtwarzanie w tle i pobieranie offline.

Jak zauważa The Verge, opcja „Lite” kosztuje około 60% ceny planu Premium (przypuszczalna cena w Polsce to 13,99 złotych), ale oferuje tylko jedną czwartą funkcji. Jednak YouTube twierdzi, że plan subskrypcji jest nadal w fazie eksperymentalnej i że nadal może wprowadzić więcej planów, aby poznać opinie użytkowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx