poniedziałek, 27 maja

Według The Wall Street Journal wszystko wskazuje na to, że YouTube opracowuje nową usługę gier o nazwie „Playables”. Usługa umożliwi użytkownikom granie w gry na urządzeniach mobilnych lub komputerach stacjonarnych i jest testowana wewnętrznie przez pracowników Google.

Wygląda na to, że Playables oferuje gry typu instant play za pośrednictwem witryny YouTube lub aplikacji mobilnych YouTube, oferując alternatywę dla treści wideo. W oświadczeniu, rzecznik YouTube powiedział dla The Wall Street Journal, że „gry od dawna skupiają się na YouTube” i że firma „zawsze eksperymentowała z nowymi funkcjami”, ale rzecznik odmówił komentarza konkretnie na temat Playables.

Google miał wcześniej usługę gier w chmurze Stadia, ale ogłosił plany zamknięcia jej we wrześniu ubiegłego roku. Google powiedział, że usługa nie była w stanie uzyskać takiej trakcji, jakiej oczekiwał Google, a Stadia została oficjalnie zamknięta w styczniu 2023 roku.

Playables nie oferuje takiej samej gry w chmurze jak Stadia, skupiając się na prostych grach, a nie na konsolach. Jedną z dostępnych gier jest Stack Bounce, gra zręcznościowa, w której gracze rozbijają cegły piłką.

Nie podano żadnych konkretnych informacji kiedy Playables może zostać publicznie uruchomiony.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx