sobota, 25 maja

Zgodnie z szacunkami sprzedaży smartfonów udostępnionymi dziś przez Canalys, Apple był trzecim światowym dostawcą smartfonów w drugim kwartale 2021 roku.

Sprzedaż iPhone’ów została przebita przez sprzedaż smartfonów Samsunga i chińskiego producenta Xiaomi, przy czym Xiaomi wyprzedziło Apple i po raz pierwszy zajął drugie miejsce.

Samsung był najpopularniejszym sprzedawcą smartfonów z 19-procentowym udziałem w rynku i 15-procentowym wzrostem, podczas gdy Xiaomi zdobyło 17-procentowy udział w rynku i aż 83-procentowy wzrost sprzedaży smartfonów w ciągu tego kwartału. Apple odpowiada za 14-procentowy udział w rynku. Na dalszych pozycjach znalazły się firmy Oppo i Vivo z 10 procentowym udziałem.

Wzrost Xiaomi jest spowodowany zwiększeniem dostaw o ponad 300 procent w Ameryce Łacińskiej, 150 procent w Afryce i 50 procent w Europie Zachodniej. W Polsce również Xiaomi bardzo dobrze sobie radzi. Firma znana jest ze sprzedaży bardziej przystępnych cenowo smartfonów, a jego średnia cena sprzedaży jest o około 75 procent tańsza niż iPhone’ów.

Patrząc w przyszłość, Canalys sugeruje, że aby wyprzedzić Samsunga Xiaomi będzie musiało zwiększyć sprzedaż urządzeń z wyższej półki, takich jak Mi 11 Ultra, którego cena wynosi ponad 900 dolarów.

Globalne podium wśród producentów smartfonów zmieniają się z kwartału na kwartał, a zwykle pierwsze i drugie miejsce zajmują Apple i Samsung. W czwartym kwartale 2020 roku Apple był numerem jeden wśród producentów smartfonów na świecie ze względu na mocną sprzedaż iPhone’a 12, więc Apple może znów wyprzedzić Xiaomi w kolejnych kwartałach w miarę zbliżania się premiery iPhone’a 13.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx