wtorek, 21 maja

Główny dostawca Apple, firma Foxconn, rozpoczęła produkcję iPhone’a 15 w Indiach. Jak informuje Bloomberg, to pierwszy raz, kiedy nowy iPhone jest produkowany poza Chinami przed jego premierą.

Urządzenia mają być produkowane w fabryce Foxconn w Sriperumbudur w stanie Tamil Nadu. Zakład przygotowuje się do dostarczenia urządzeń zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu wysyłek z fabryk w Chinach, by jeszcze bardziej zmniejszyć lukę pomiędzy produkcją w Indiach i Chinach. Przed wypuszczeniem iPhone’a 14 iPhone’y produkcja w Indiach zaczynała się około sześć do dziewięciu miesięcy później niż w Chinach.

To pierwszy raz, kiedy nowy model iPhone’a zaczyna być masowo produkowany w Indiach jeszcze przed jego ogłoszeniem przez Apple. Zeszłoroczne modele iPhone’a 14‌ rozpoczęto produkować w Indiach pod koniec września.

Skala produkcji iPhone’a 15‌ w Indiach najwyraźniej zależy od dostępności importowanych komponentów i rozbudowie linii produkcyjnych. Fabryki Pegatron i Wistron również mają wkrótce ruszyć z montażem iPhone’a 15.

Ponadto DigiTimes donosi dziś, że Foxconn planuje produkcję słuchawek AirPods w Indiach do końca 2024 roku w swoim zakładzie w pobliżu Hyderabadu w Telanganie.

Produkcja w Indiach jest kluczową częścią planu Apple mającego na celu dywersyfikację łańcucha dostaw z dala od koncentracji w Chinach. Apple podobno planuje wyprodukować 25% wszystkich iPhonów w Indiach do 2025 roku, a w ślad za nim mają podążać również inne produkty, takie jak iPad, Apple Watch i AirPods.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx