środa, 24 lipca

Od czasów pierwszego iPhone’a w 2007 roku, wręczane są corocznie nagrody iPhone Photography Awards prezentując niesamowitą pracę z fotografią zawodową i amatorską. Tegoroczna edycja IPAA nie różni się niczym nadzwyczajnym od poprzednich, a zwycięskie zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Pozycje zostały pogrupowane na ponad 15 różnych kategorii spośród tysięcy zdjęć nadesłanych z 38 krajów. Co ciekawe w zwycięzcach jest to, że topowe zdjęcia są na ogół wolne od różnego rodzaju filtrowania, które staramy się zazwyczaj uzyskać w aplikacjach takich jak Instagram. Aplikacje takie jak VSCO Cam pomogły nakierować trend w mobilnej fotografii do bardziej realistycznych i czystych technik edycji. Istnieją jednak nadal wyjątki.

Apple kładzie duży nacisk w swoim marketingu na aparat, po tym jak iPhone szybko stał się narzędziem do fotografii. Ostatnia reklama telewizyjna od Apple mówi: „Każdego dnia więcej zdjęć robionych jest iPhone’em, niż jakimkolwiek innym aparatem.”

Jeśli chcecie zobaczyć pełną galerię zwycięzców w 2013 roku kliknijcie na link tutaj. Może uznacie, że warto spróbować zawalczyć o nagrodę w przyszłym roku. Tegoroczni laureaci będą zebrani w kolekcjonerskiego e-booka sprzedawanego w iBookstore.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx