Podczas wtorkowej konferencji prezentującej m.in nową linię iPhone 13 Greg Joswiak podkreślił, że Apple przeprojektował opakowanie dla wszystkich iPhone’ów 13, aby wyeliminować z nich tradycyjną zewnętrzną plastikową folię na pudełku, co pozwoli uniknąć stworzenia 600 ton metrycznych odpadów z tworzyw sztucznych.
DuanRui, znany ze swoich licznych trafnych przecieków, udostępnił na Tweeterze zdjęcie pudełka iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max z zastosowanym przez Apple rozwiązaniem, które jest już stosowane w wielu akcesoriach Apple. Obejmuje ono naklejkę z odrywanym paskiem, która zabezpiecza pudełko do pierwszego otwarcia.
iPhone 13 box pic.twitter.com/NJfP37hFFP
— DuanRui (@duanrui1205) September 17, 2021
iPhone 13 Pro Max box pic.twitter.com/LVUt1u0NYS
— DuanRui (@duanrui1205) September 18, 2021
Apple to jednak nie jedyna firma, która wprowadza zmiany w swoich opakowaniach ze względu na zrównoważony rozwój w ramach wprowadzenia na rynek iPhone’a 13. Belkin ogłosił również, że nowa linia ochraniaczy ekranu dla rodziny iPhone 13 pojawi się w opakowaniach wykonanych w całości z plastikowych butelek po wodzie pochodzących z recyklingu.
Antyodblaskowe ochraniacze ekranu Belkin dla wszystkich modeli iPhone 13 są dostępne w Apple za 79,95 złotych, podczas gdy ochraniacze ekranu UltraGlass ze wzmocnionym szkłem litowo-glinokrzemianowym z podwójnej wymiany jonowej kosztuje 179,95 złotych.
Ciekawe, czy nie wplynie to na trwalosc produktu. Folia zabezpiecza miedzy innymi przed wilgocia. Tu tego zabezpieczenia brak a wiadomo, ze warunki transportu moga byc rozne.
DZIWI mnie wasza naiwnosc – tu nie chodzi o ekologie tylko o zarabianie pieniedzy – wiecie ile. kasy zaoszczedza na foli/foliowaniu ?
Dobra pewnie mnie zwyzywacie – bo wiecie lepiej 🙂 ale znim to zrobicie poczytajcie o rockefelerze i ile zarobil na nitach do beczek na rope