niedziela, 25 lutego

Podczas wtorkowej konferencji prezentującej m.in nową linię iPhone 13 Greg Joswiak podkreślił, że Apple przeprojektował opakowanie dla wszystkich iPhone’ów 13, aby wyeliminować z nich tradycyjną zewnętrzną plastikową folię na pudełku, co pozwoli uniknąć stworzenia 600 ton metrycznych odpadów z tworzyw sztucznych.

DuanRui, znany ze swoich licznych trafnych przecieków, udostępnił na Tweeterze zdjęcie pudełka iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max z zastosowanym przez Apple rozwiązaniem, które jest już stosowane w wielu akcesoriach Apple. Obejmuje ono naklejkę z odrywanym paskiem, która zabezpiecza pudełko do pierwszego otwarcia.

Apple to jednak nie jedyna firma, która wprowadza zmiany w swoich opakowaniach ze względu na zrównoważony rozwój w ramach wprowadzenia na rynek iPhone’a 13. Belkin ogłosił również, że nowa linia ochraniaczy ekranu dla rodziny iPhone 13 pojawi się w opakowaniach wykonanych w całości z plastikowych butelek po wodzie pochodzących z recyklingu.

Antyodblaskowe ochraniacze ekranu Belkin dla wszystkich modeli iPhone 13 są dostępne w Apple za 79,95 złotych, podczas gdy ochraniacze ekranu UltraGlass ze wzmocnionym szkłem litowo-glinokrzemianowym z podwójnej wymiany jonowej kosztuje 179,95 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nessip
nessip
2 lat temu

Ciekawe, czy nie wplynie to na trwalosc produktu. Folia zabezpiecza miedzy innymi przed wilgocia. Tu tego zabezpieczenia brak a wiadomo, ze warunki transportu moga byc rozne.

adam
adam
2 lat temu

DZIWI mnie wasza naiwnosc – tu nie chodzi o ekologie tylko o zarabianie pieniedzy – wiecie ile. kasy zaoszczedza na foli/foliowaniu ?

Dobra pewnie mnie zwyzywacie – bo wiecie lepiej 🙂 ale znim to zrobicie poczytajcie o rockefelerze i ile zarobil na nitach do beczek na rope

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx