niedziela, 19 maja

Jedną z kluczowych nowych funkcji związanych z aparatem w iPhone’ie 12 jest obsługa Dolby Vision, profesjonalnego formatu wideo HDR, który zapewnia dokładniejsze, bardziej realistyczne kolory oraz jaśniejsze światła i ciemniejsze cienie.

Apple twierdzi, że modele iPhone’a 12 to pierwsze na świecie urządzenia zdolne do nagrywania filmów Dolby Vision w czasie rzeczywistym – do 4K z częstością nawet 30 kl./s w modelach iPhone’a 12 i do 4K przy 60 kl./s w modelach Pro. Aby to osiągnąć, urządzenia są wyposażone w nowy procesor sygnału obrazu, który może wykonać dwie ekspozycje, utworzyć histogram i wygenerować metadane Dolby Vision na podstawie tego histogramu.

Firma Apple zademonstrowała możliwości Dolby Vision na iPhonie 12 Pro podczas swojej konferencji we wtorek pokazując film nakręcony przez nagrodzonego Oscarem operatora Emmanuela Lubezkiego i od tego czasu udostępniła zakulisowe nagrania wideo na YouTube.

Obsługa Dolby Vision jest kompleksowa w całej gamie iPhone’ów 12, co oznacza, że użytkownicy mogą nagrywać, edytować i odtwarzać filmy w Dolby Vision bezpośrednio na urządzeniach. Dolby Vision jest przetwarzane na żywo podczas edycji, którą można dokonać w aplikacjach Zdjęcia, iMovie lub Clips na iPhonie lub w Final Cut Pro na Macu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx