sobota, 25 maja

Firma Withings ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Body Pro 2, inteligentnej wagi połączonej z siecią komórkową, która jest w stanie wykryć wczesne objawy cukrzycy i ocenić ryzyko powikłań cukrzycy.

Korzystając z dodatkowych modułów zdrowotnych waga jest w stanie śledzić biomarkery, które zwykle są dostępne wyłącznie w warunkach klinicznych. Moduł diabetologiczny monitoruje przewodność elektrochemiczną skóry, co pozwala wykryć objawy cukrzycowych neuropatii obwodowych, które mogą prowadzić do owrzodzeń stopy cukrzycowej. Zdaniem Withingsa neuropatie obwodowe są jednymi z najczęstszych powikłań cukrzycy i obecnie wykrywa się je jedynie podczas corocznych wizyt lekarskich.

Waga działa od razu po wyjęciu z pudełka i nie wymaga konfiguracji dzięki połączeniu komórkowemu, które umożliwia bezpieczne przesyłanie danych do zespołów opiekuńczych. Oprócz zarządzania cukrzycą ma wiele innych funkcji, w tym obsługę dostosowanych komunikatów, które mogą pojawiać się na wyświetlaczu, tryb z zamkniętymi oczami, który ukrywa odczyty masy ciała i zamiast tego dostarcza komunikaty motywacyjne, oraz narzędzia do pomiaru składu ciała.

Waga jest w stanie rozpoznawać pacjentów za pomocą funkcji ProgramMemberID, która gwarantuje, że zespoły opiekuńcze otrzymują odczyty od właściwej osoby, a ponadto istnieje „ocena zaangażowania”, która umożliwia dostosowany coaching.

Więcej informacji na temat Body Pro 2 można znaleźć na stronie Withings. W związku z tym, że urządzenie jest przeznaczone dla placówek medycznych cena nie jest dostępna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx