poniedziałek, 4 marca

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple planuje wypuścić nowe modele iPada Air, iPada Pro i MacBooka Air wiosną tego roku. Biorąc pod uwagę te ramy czasowe, urządzenia mogłyby zostać wypuszczone na rynek już w marcu lub początku kwietnia tego roku.

Po wprowadzeniu nowych urządzeń na rynek, cała uwaga Apple ma się już skupić się na corocznej konferencji dla deweloperów Apple WWDC, która odbędzie się w czerwcu.

iPad Air

Oczekuje się, że następny iPad Air będzie dostępny w dwóch rozmiarach, z wyświetlaczami o przekątnej 10,9 i 12,9 cala.

Prawdopodobne funkcje kolejnych modeli iPada Air obejmują czip Apple M2 zapewniający większą wydajność, przeprojektowane wybrzuszenie tylnej kamery, obsługę Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3. Nie przewiduje się większych zmian w wyglądzie zewnętrznym.

iPad Pro

Powszechnie oczekuje się, że kolejne 11- i 13-calowe modele iPada Pro będą pierwszymi iPadami wyposażonymi w wyświetlacze OLED.

Dzięki technologii OLED kolejne wyświetlacze iPada Pro będą oferować większą jasność, wyższy współczynnik kontrastu, mniejsze zużycie energii i inne korzyści w porównaniu z istniejącymi modelami z panelami LCD. Apple używa już wyświetlaczy OLED w najnowszych modelach iPhone’a i Apple Watch, z wyjątkiem tańszego iPhone’a SE.

W związku z przejściem na wyświetlacze OLED nowe modele iPada Pro mają być droższe.

Modele iPada Pro wydane w 2017 roku i nowsze obsługują technologię ProMotion, umożliwiając zmienną częstotliwość odświeżania w zakresie od 24 Hz do 120 Hz. Przejście na OLED prawdopodobnie pozwoliłoby na dalsze obniżenie częstotliwości odświeżania do 10 Hz lub niżej, aby wydłużyć żywotność baterii. Modele iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 15 Pro osiągają tak niskie wartości jak 1 Hz w trybie zawsze włączonego wyświetlacza.

Prawdopodobne funkcje kolejnych modeli iPada Pro obejmują najnowszy czip M3 zapewniający większą wydajność, bezprzewodowe ładowanie MagSafe oraz przeprojektowaną klawiaturę Magic Keyboard z większym gładzikiem i aluminiową górną obudową. Podobnie jak w przypadku iPada Air, zmiany w wypukłościach tylnego aparatu są również możliwe w przypadku iPada Pro.

Macbook Air

Gurman powiedział, że Apple planuje wypuścić na wiosnę kilka MacBooków Air z czipem M3, więc wygląda na to, że kolejne modele 13- i 15-calowe zostaną wypuszczone w tym roku jednocześnie, a nie osobno, jak to miało miejsce w przeszłości.

Dzięki czipowi M3 kolejne modele MacBooka Air zyskają sprzętowo Ray Tracing, co poprawi renderowanie grafiki w grach, w tym dokładniejsze oświetlenie, odbicia i cienie. W zeszłym roku Apple zaktualizowało już 14-calowego MacBooka Pro, 16-calowego MacBooka Pro i 24-calowy iMaca za pomocą czipa M3.

W tym roku nie przewiduje się większych zmian konstrukcyjnych MacBooka Air, ale laptop prawdopodobnie zyska obsługę Wi-Fi 6E, podobnie jak inne komputery Mac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx