czwartek, 23 maja

Zgodnie z najnowszym raportem, większy rozmiar przyszłorocznych iPhonów 16 Pro i iPhonów 16‌ Pro Max pozwoli na większe ulepszenia, w tym teleobiektyw peryskopowy i większy o 12% czujnik głównego aparatu.

Plotka została po raz pierwszy udostępniona na chińskim portalu społecznościowym Weibo przez użytkownika, który twierdzi, że uzyskał poufne informacje branżowe. Potwierdzając kilka innych doniesień, że przyszłoroczne modele iPhone’a 16‌ Pro będą wyposażone w większe wyświetlacze, poszczególne osoby twierdzą, że większy rozmiar urządzeń zapewni więcej miejsca na komponenty, w tym peryskopowy system teleobiektywów.

Oczekuje się, że iPhone 15 Pro Max wprowadzi pierwszy peryskopowy teleobiektyw iPhone’a, ale oczekuje się, że będzie on dostępny właśnie wyłącznie dla największego iPhone’a. W przyszłorocznych modelach Apple planuje podobno wprowadzić teleobiektyw do obu modeli „Pro”. Większy rozmiar iPhone’a 16‌ Pro jest zatem przynajmniej częściowo wyjaśniony potrzebą większej przestrzeni wewnętrznej do zaimplementowania kamery peryskopowej w mniejszym modelu Pro.

W przypadku iPhone’a 16‌ Pro Max lub „iPhone’a 16‌ Ultra” dodatkowa przestrzeń wewnętrzna najwyraźniej pozwoli na większy czujnik aparatu głównego o rozmiarze 1/1,14 cala. IPhone 14 Pro i ‌iPhone 14 Pro‌ Max są obecnie wyposażone w czujnik 1/1,28 cala. W przypadku tegorocznego iPhone’a 15 Pro‌ Max nie przewiduje się wzrostu rozmiaru czujnika.

Większy czujnik mógłby poprawić zakres dynamiki głównego aparatu iPhone’a i rozmycie tła. Może również znacznie poprawić możliwości fotografowania w słabym świetle, ponieważ większa powierzchnia może uchwycić więcej światła przy tym samym czasie otwarcia migawki i przysłonie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx