środa, 17 kwietnia

Usługa „Mój strumień zdjęć” zostanie wyłączona 26 lipca 2023 roku, co oznacza, że klienci, którzy nadal korzystają z tej funkcji, będą musieli przejść na korzystanie ze Zdjęć w iCloud.

„Mój strumień zdjęć” to bezpłatna usługa, która przesyła do iCloud zdjęcia z ostatnich 30 dni (do 1000), dzięki czemu są dostępne na iPhonie, iPadzie, iPodzie touch, komputerze Mac i PC. Jest starsza niż Zdjęcia w ‌iCloud i zostanie w tym momencie w dużej mierze przez nią zastąpiona.

W przyszłości Apple planuje, aby wszyscy klienci korzystali ze Zdjęć iCloud zamiast z Mojego strumienia zdjęć. Przesyłanie nowych zdjęć do Mojego strumienia zdjęć zostanie zatrzymane 26 czerwca 2023 roku, a zdjęcia pozostaną w „iCloud” jak zwykle przez 30 dni, aż do momentu wyłączenia.

Ponieważ wszystkie zdjęcia w Moim strumieniu zdjęć są przechowywane w oryginalnym formacie na co najmniej jednym urządzeniu Apple, nie ma niebezpieczeństwa utraty zdjęć w ramach procesu zamykania. Firma Apple zaleca, aby użytkownicy, którzy chcą mieć swoje zdjęcia na określonym urządzeniu, zapisali je w bibliotece zdjęć na tym urządzeniu przed 26 lipca.

Zdjęcia z Mojego strumienia zdjęć można zapisać w aplikacji Zdjęcia na iPhonie, otwierając „Zdjęcia”, przechodząc do albumu Mój strumień zdjęć, wybierając poszczególne zdjęcia i używając przycisku Udostępnij, aby zapisać je w Bibliotece. Proces jest taki sam na Macu, ale tam trzeba przeciągnąć zdjęcia z Mojego strumienia zdjęć do Biblioteki.

Apple sugeruje, aby użytkownicy iPhone’a, iPada i komputerów Mac włączyli „Zdjęcia w iCloud”, aby przeglądać swoje zdjęcia i filmy na swoich urządzeniach. „Zdjęcia w iCloud” są dostępne na iPhone’ach i iPadach z systemem iOS 8.3 lub nowszym oraz na komputerach Mac z systemem OS X Yosemite lub nowszym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx