sobota, 22 czerwca

Według analityka Ming-Chi Kuo, iPhone 15 Pro Max będzie jedynym modelem Apple, który w 2023 roku otrzyma peryskopowy obiektyw aparatu dzięki któremu będzie posiadać znacznie ulepszony zoom optyczny.

Plotki o tym, że obiektyw peryskopowy wejdzie do iPhonów krążą od początku 2020 roku, kiedy Kuo po raz pierwszy wspomniał o takiej możliwości. Analityk początkowo twierdził, że obiektyw peryskopowy będzie cechą iPhone’a 14 Pro, ale ostatnio powiedział, że obiektyw ten zadebiutuje w modelu „Pro” ale serii „iPhone 15”, co również przewiduje analityk Jeff Pu.

W systemie peryskopowym światło wpadające do teleobiektywu jest odbijane przez zwierciadło ustawione pod kątem w kierunku przetwornika obrazu aparatu. Zmiana kierunku, w którym porusza się światło, pozwala na dłuższą „złożoną” konfigurację teleobiektywu w telefonach, umożliwiając użytkownikom dalsze powiększanie bez rozmycia. Oczekuje się, że firmy Largan i Genius będą głównymi dostawcami takiego obiektywu dla Apple w 2023 roku.

Istnieje już kilka smartfonów z Androidem z obiektywami peryskopowymi. Samsung Galaxy S22 Ultra ma na przykład 10-krotny zoom optyczny i 100-krotny zoom cyfrowy. Po dodaniu soczewki peryskopowej, iPhone 15 Pro Max poszedł w ich ślady. Kuo mówi, że czujnik 1/3″ będzie miał 12-megapikselową rozdzielczość z przysłoną f/2.8 i nawet 6-krotnym zoomem optycznym, ze stabilizacją przesunięcia czujnika. Obecne modele iPhone 13 Pro są ograniczone do 3-krotnego zoomu optycznego.

Oczekuje się, że w tym roku Apple wprowadzi ulepszenia teleobiektywu i obiektywu szerokokątnego w swoich modelach iPhone 14 Pro. Kuo twierdzi, że Apple zmodernizuje teleobiektyw z 6-elementowego obiektywu do 7-elementowego.

Kuo wierzy również, że modele tegoroczne modele Pro będą wyposażone w 48-megapikselowy aparat szerokokątny, co byłoby znacznym ulepszeniem w stosunku do obecnego aparatu 12-megapikselowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx