piątek, 1 marca

Zgodnie z najnowszymi informacjami od analityka branży Apple, Ming-Chi Kuo, oba przyszłoroczne modele iPhone’a 16 Pro będą wyposażone w obiektyw peryskopowy.

Będzie to zmiana w stosunku do tegorocznej serii iPhone’a 15, w której tylko iPhone 15 Pro Max ma być wyposażony w tą technologię.

W nowej notatce opublikowanej na swoim blogu Medium Kuo zasugerował, że iPhone 16 Pro będzie nieco większy niż poprzednie modele Pro, a większa ilość miejsca wewnątrz da Apple możliwość wprowadzenia obiektywu peryskopowego w obu urządzeniach.

W zeszłym tygodniu, dość dokładny analityk branży wyświetlaczy, Ross Young, stwierdził, że Apple wprowadzi nowe rozmiary ekranów zarówno dla modeli „iPhone 16 Pro”, jak i „iPhone 16 Pro Max”. Oczekuje się, że mniejszy iPhone 16‌ Pro będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala, podczas gdy iPhone 16‌ Pro Max będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6,9 cala.

Obecny iPhone 14 Pro ma wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala, a iPhone 14 Pro‌ Max ma wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala. Oczekuje się, że tegoroczne modele iPhone’a 15 zachowają te same wymiary co iPhone’y z serii 14, więc zmiana w modelach Pro w 2024 roku oznaczałaby przybliżony wzrost o 0,2 cala dla obu urządzeń.

Na długo przed pojawieniem się plotek o nowych rozmiarach modeli Pro, które pojawią się w 2024 roku, Kuo przewidział, że oba modele iPhone’a 16 Pro otrzymają aparat peryskopowy, w oparciu o strategię Apple. Firma dzieli modele poprzez rezerwowanie niektórych funkcji tylko dla modeli premium. a następnie rozszerzając nową technologię na dodatkowe modele w kolejnym roku.

Kuo uważa, że firma Cowell będzie dostawcą peryskopowego systemu kamer dla obu modeli iPhone’a 16 Pro, w którym światło wpadające do teleobiektywu jest odbijane przez ustawione pod kątem lustro w kierunku matrycy aparatu. Zmiana kierunku, w którym przemieszcza się światło, pozwala na dłuższe „złożenie” teleobiektywu wewnątrz telefonów, umożliwiając użytkownikom dalsze powiększanie bez rozmycia lub pogorszenia jakości.

Oczekuje się, że system doda 5-6-krotny zoom optyczny do iPhone’a 15 Pro (obecny iPhone 14 Pro obsługuje 3-krotny zoom optyczny). Kuo nie określił, czy zakres zoomu zostanie poprawiony w modelach Pro i Pro Max w 2024 roku, czy też pozostanie taki sam, jak ten, który ma być dostępny wyłącznie w tegorocznym iPhonie 15 Pro Max.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx