poniedziałek, 11 grudnia

iPhone 6_iWatch

Firma badawcza DisplaySearch ponownie wykorzystała swoje źródła w łańcuchu dostaw, aby ocenić, jakie rozmiary wyświetlaczy i w jakiej rozdzielczości są obecnie w fazie rozwoju, wykorzystując te informacje do spekulacji na temat technologii wyświetlaczy, jakie mogą ostatecznie pojawić się w tegorocznym iPhone’ie 6, nowym iPadzie i prawdopodobnym zegarku iWatch. Według najnowszego raportu, iPhone 6 i iPad mogą otrzymać wyświetlacze większe i z lepszą rozdzielczością co zgodne jest z krążącymi plotkami, a iWatch mógłby dostać elastyczny wyświetlacz AMOLED.

Ostatecznie David Hsieh, analityk DisplaySearch prognozuje, że iPhone 6 może posiadać wyświetlacz 5,5-calowy o rozdzielczości 1920 x 1080, uzyskując gęstość 401 pikseli na cal (PPI). Wyświetlacze będą w technologii LTPS (polikrzemowe o niskiej temperaturze) TFT LCD, która jest tą samą technologią stosowaną w wielu poprzednich modelach iPhone’a. Inną możliwością jest mniejszy 4,7-calowy ekran LTPS o rozdzielczości 1600 x 900 i gęstości 386 ppi. Każda konfiguracja zwiększa rozmiar wyświetlacza iPhone’a 6 z obecnego 4-calowego o rozdzielczości 1136 x 640 w iPhone’ie 5S.  Poprzedni raport sugerował, że Apple może wypuścić jednoczenie oba rozmiary.

140113_tablet_pc

Jeśli chodzi o iPady, Apple może zwiększyć rozmiar tabletów i wprowadzić 12,0-calowy model „iPad Pro”. Odzwierciedla to kilka poprzednich raportów z ostatnich miesięcy, które twierdziły, że większy iPad z 12,9-calowym wyświetlaczem Retina wkracza już w fazę produkcji i może pojawić się nawet już na początku tego roku. Jednak brak jakichkolwiek przecieków części nie daje oznak, że urządzenie takie pojawi się tak szybko.

DisplaySearch przypomina także wcześniejsze doniesienia, że iWatch być dostarczany w dwóch różnych rozmiarach. Prognozuje, że firma z Cupertino może zastosować 1,3-calowy wyświetlacz w wersji dla kobiet i większy wyświetlacz 1,6-calowy dla mężczyzn. Oba rozmiary posiadać będą rozdzielczość 320 x 320 i korzystać z elastycznej technologii AMOLED. Plotki sugerują, że Apple może zadebiutować swoim zegarkiem iWatch jeszcze w 2014 roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx