środa, 19 czerwca

WhatsApp wydał aktualizację umożliwiającą użytkownikom iPhone’a i Androida przesyłanie przez aplikację zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ostatecznie rozwiązując problem ograniczeń związanych z jakością zdjęć podczas udostępniania.

Wcześniej użytkownicy WhatsApp wysyłający zdjęcia widzieli, że obrazy są automatycznie kompresowane, a rozdzielczość zmniejszana do 920 x 1280, aby zaoszczędzić miejsce na dysku i zapewnić szybkie udostępnianie obrazów przy połączeniach danych o niskiej przepustowości.

Po aktualizacji użytkownicy mają możliwość wysyłania zdjęć znajomym i rodzinie w „jakości HD”, co odpowiada rozdzielczości 3024 x 4032. Wdrożenie tej funkcji zostało ogłoszone przez dyrektora generalnego Meta, Marka Zuckerberga, za pośrednictwem posta na Facebooku.

Wersja 23.16.0 aplikacji dodaje przycisk „HD” u góry ekranu udostępniania zdjęć, obok innych narzędzi do edycji obrazu. Dotknięcie przycisku HD powoduje wyświetlenie wyskakującego okienka umożliwiającego użytkownikom przełączenie się z domyślnej jakości standardowej na jakość HD.WhatsApp-zdjecia

 

Odbiorcy zdjęć HD zobaczą etykietę HD w rogu obrazu, wskazującą, że otrzymali wersję o wyższej jakości, a wszystkie obrazy w wysokiej rozdzielczości są chronione przez kompleksowe szyfrowanie WhatsApp.

Według Meta, jeśli połączenie internetowe użytkownika ma niską przepustowość, otrzyma zdjęcia w standardowej jakości i będzie mógł wybrać, czy zachować wersję standardową, czy uaktualnić ją do HD, jeśli jest dostępna.

Nowa funkcja została wprowadzona już na aplikację iOS a będzie wprowadzana stopniowo na całym świecie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Meta zapowiada, że wkrótce pojawi się możliwość wysyłania filmów w wysokiej rozdzielczości przez WhatsApp.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx