piątek, 19 kwietnia

Właściciel Twittera czyli obecnie „X”, Elon Musk, poinformował, że opcja blokowania użytkowników na Twitterze zostanie w przyszłości usunięta ponieważ „nie ma sensu”.

Musk skomentował to w odpowiedzi na tweet z pytaniem, czy istnieje powód, aby kogoś zablokować zamiast wyciszyć w sieci społecznościowej. Wycisz i zablokuj to dwie zasadniczo różne funkcje na Twitterze. Wycisz uniemożliwia oglądanie treści od użytkowników Twittera, a blokowanie uniemożliwia innym osobom oglądanie Twoich treści, śledzenie Cię i interakcję z Tobą.

Według Muska wyciszanie będzie jedynym sposobem filtrowania treści na Twitterze w przyszłości, chociaż nadal będzie dostępna funkcja blokowania bezpośrednich wiadomości. Usunięcie blokady pozwoli kontom które z jakiegoś powodu zostały przez drugą stronę zablokowane na interakcję, ponieważ wyciszanie jest znacznie mniej restrykcyjne.

Na przykład, jeśli wyciszycie konto, to może ono nadal Was obserwować, przeglądać Wasze treści, odpowiadać na nie, dodawać je do ulubionych, przesyłać dalej i cytować. Ich odpowiedzi na tweety nie będą jednak dla Was widoczne, ale nadal będą mogli na nie odpowiedzieć. Nie będziecie otrzymywać powiadomień o odpowiedziach tej osoby, chyba że ją obserwujecie, ale jeśli ktoś odpowie na odpowiedź wyciszonej osoby, zobaczycie to powiadomienie i otrzymacie powiadomienie o rozmowie. Przez wielu użytkowników utrata funkcji blokowania może nie zostać dobrze przyjęta.

Nie jest jasne, czy Musk zrealizuje plany usunięcia funkcji blokowania, zwłaszcza w obliczu sprzeciwu, jaki wywołała ta informacja. Podobnie jak w przypadku wielu zapowiedzi Muska, nie ma słowa o tym, kiedy blokowanie może zostać zdjęte.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx