piątek, 2 grudnia

Jak donosi WABetaInfoWhatsApp testuje wykorzystanie kodów QR, aby umożliwić użytkownikom łatwiejsze dodawanie kontaktów do platformy przesyłania wiadomości.

Nowa funkcja jest dostępna obecnie w wersji beta zarówno na iOS jak i Androida. Można ją znaleźć w menu ustawień aplikacji, które zawiera opcje wyświetlania własnego kodu QR i skanowania kodów innych użytkowników. Kody QR można również odwołać, jeśli użytkownicy zdecydują, że wolą nie udostępniać komuś swojego numeru.

Funkcja kodów to mocno opóźniony sposób bezpośredniego dodawania kontaktów do WhatsApp. Obecnie użytkownicy muszą najpierw dodać kontakt za pomocą karty Kontakty w aplikacji Telefon firmy Apple. Dopiero potem mogą otworzyć WhatsApp i wysłać im wiadomość.

Użycie kodu QR pomija ten krok i sprawia, że ​​proces jest o wiele wygodniejszy, chociaż nie wiadomo, kiedy ta funkcja zostanie udostępniona publicznie.

WhatsApp niedawno wprowadził nowe ograniczenia masowego przekazywania wiadomości, aby spowolnić rozprzestrzenianie się dezinformacji na platformie czatu, a także dodał możliwość czatu grupowego wideo dla maksymalnie ośmiu użytkowników jednocześnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx