piątek, 30 września

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, niespodziewanie pojawił się w weekend na dorocznym spotkaniu Berkshire Hathaway w Omaha w stanie Nebraska, gdzie powiedział, że jest „zachwycony”, że miliarder Warren Buffett jest inwestorem w iPhone’a.

Według CNN, na początku zgromadzenia akcjonariuszy Cook pojawił się w humorystycznym krótkim filmie, w którym Buffett odwiedza tajne laboratorium Apple, aby wymyślić pomysły na aplikację i inne wynalazki, w tym wehikuł czasu. Cook ostatecznie sugeruje grę na iPhone’a. Buffett był w dzieciństwie doręczycielem gazet i od lat organizuje konkursy podrzucania gazet podczas dorocznych spotkań.

Jak się okazuje, gra stała się rzeczywistością.

Warren Buffett’s Paper Wizard, to darmowa gra do pobrania w App Store. Celem gry jest trafnie podrzucać gazety, by zbierać pieniądze. Gra stopniowo staje się coraz trudniejsza, gdy gracze udają się z Omaha do rodzinnego miasta Apple w Cupertino w Kalifornii, w tym do Apple Park.

Chociaż twórca gry jest opisany w App Store jako Wildlife Designs, aplikacja jest chroniona prawami autorskimi, utrzymywana i obsługiwana przez Apple, dzięki czemu jest to pierwsza gra opracowana przez Apple na iPhone’a od czasu Texas Hold’em, która została wydana w momencie otwarcia App Store w 2008 roku.

W wywiadzie dla CNBC Cook powiedział, że Buffett wyjaśnił, że nie inwestuje w firmy technologiczne, co oznacza, że „najwyraźniej postrzega Apple jako firmę konsumencką”. Cook powiedział również, że Apple nabywa firmę średnio co dwa do trzech tygodni, w tym od 20 do 25 firm w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx