wtorek, 20 lutego

Wicepremier Ukrainy Mychajło Fiodorow zwrócił się do prezesa Apple, Tima Cooka, wzywając Apple do zaprzestania sprzedaży urządzeń i zablokowania dostępu do App Store w Rosji.

W liście Fiodorow mówi, że prosi Apple o wsparcie w zaprzestaniu dostarczania usług i produktów Apple użytkownikom w Rosji podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Apeluję do Ciebie i jestem pewien, że nie tylko usłyszysz ale i zrobisz wszystko, co możliwe, aby ochronić Ukrainę, Europę i wreszcie cały demokratyczny świat przed krwawą autorytarną agresją – o zaprzestanie dostarczania usług i produktów Apple do Federacji Rosyjskiej, w tym zablokowanie dostępu do App Store!

Jesteśmy pewni, że takie działania zmotywują młodzież i aktywną ludność Rosji do aktywnego powstrzymania haniebnej agresji militarnej.

Apple ma swoją dedykowaną stronę internetową w Rosji, na której sprzedaje iPhony, komputery Mac i inne urządzenia, a także rosyjski App Store. Stany Zjednoczone wdrożyły już sankcje, które uniemożliwiają firmom eksportowanie wybranych produktów do Rosji, ale Apple może nie mieć na nie wpływu, ponieważ firma nie wstrzymała obecnie sprzedaży.


Wczoraj po południu dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że jest „głęboko zaniepokojony” sytuacją na Ukrainie oraz że Apple będzie „wspierać lokalne działania humanitarne”.

Chociaż rosyjski App Store obecnie działa, to sankcje nałożone na banki ingerowały w Apple Pay. Według Business Insidera pięć głównych rosyjskich banków nie może już korzystać z usług Apple Pay ani Google Pay.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx