sobota, 23 listopada

raty-euro

Menedżer haseł to świetny sposób na zabezpieczenie osobistych danych logowania. Zamiast używać notatek czy zapisków w celu ich pamiętania, aplikacji w stylu 1Password, Apple w iOS 12 daje nowe opcje zarządzania hasłami pozwalające na przechowywanie unikatowych i trudnych do złamania haseł w sposób, który jest łatwo dostępny i bezpieczny.

Ale jednym z minusów tworzenia haseł automatycznych jest jest trudność w podzieleniu się nim z kimś innym. Istnieje wiele powodów, dla których warto udostępnić hasło, a Apple znacznie ułatwił to korzystając z nowego iOS 12. Teraz można udostępniać hasła innym osobom bezpośrednio z Menedżera haseł iOS za pośrednictwem AirDrop.

Na urządzeniu z iOS 12, po wejściu w aplikację Ustawienia i dalej Hasła i Konta wchodzimy w „Hasła do witryn i aplikacji”. Następnie z listy wybieramy login, dotykamy pola hasła i pojawi się opcja AirDrop. Login można przesłać przez AirDrop do dowolnego urządzenia iOS 12 lub macOS Mojave. Użytkownicy obu urządzeń muszą uwierzytelnić się za pomocą Touch ID lub Face ID (lub zwykłego starego hasła, w zależności od posiadanego komputera Mac), zanim będzie można wysłać lub zapisać hasło.

Nowy interfejs zarządzania hasłami (oraz system udostępniania) ma na celu usprawnienie i uproszczenie sposobu pracy z hasłami na urządzeniach z systemem iOS. Apple automatycznie proponuje silne, unikalne hasła, a system iOS 12 oferuje narzędzia do tworzenia, przechowywania i odzyskiwania haseł, niezależnie od miejsca utworzenia konta. Nowe funkcje działają zarówno w aplikacjach innych firm, takich jak 1Password, jak i Safari. Wszystkie twoje hasła będą przechowywane w pęku kluczy iCloud bez względu na to, gdzie są tworzone i będą zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach użytkownika.

W przypadku aplikacji do haseł firm zewnętrznych takich jak 1Password lub LastPass, Apple dodaje nowe rozszerzenie autouzupełniania hasła, które pozwoli aplikacjom na zarządzanie hasłami oraz dostarczanie automatycznych haseł w aplikacjach i Safari, co znacznie ułatwia wprowadzanie hasła przechowywanego w aplikacji np. 1Password lub LastPass.

Nowością w iOS 12 jest funkcja, dzięki której możesz poprosić Siri o podanie swoich haseł. Za pomocą prostej komendy, takiej jak „Siri, show me my passwords”, Siri otworzy pęk kluczy iCloud po uwierzytelnieniu tożsamości za pomocą odcisku palca, Face ID lub kodu dostępu.

iOS 12 jest obecnie dostępny dla deweloperów w wersji beta, a publiczna beta pojawi się pewnie później w tym miesiącu. Oficjalna wersja publiczna spodziewana jest na początku jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx