wtorek, 27 lutego

W 2014 roku Apple wprowadził funkcję Live Listen, która pozwala iPhone’owi na sparowanie go z aparatami słuchowymi przekształcając telefon iPhone w zdalny mikrofon, który wysyła dźwięki do aparatu słuchowego.

Jak zauważył TechCrunch, Live Listen pojawi się również w słuchawkach bezprzewodowych AirPods wraz z aktualizacją do iOS 12, pozwalając użytkownikom iPhone’a ustawić swój telefon jako mikrofon kierunkowy i przekazywać dźwięk do AirPods.

Dzięki tej funkcji użytkownik iPhone’a mógłby na przykład umieścić iPhone’a na stole w hałaśliwej restauracji, a następnie usłyszeć głos osoby, która przemawia w AirPods jako urządzeniu podobnym w działaniu do aparatu słuchowego dla osób niedosłyszących.

Funkcja jest wyraźnie przeznaczone do radzenia sobie z „ukrytym ubytkiem słuchu”, terminem wymyślonym dla trudności w zrozumieniu rozmów w hałaśliwym otoczeniu. Jest ono określane jako „ukryte”, ponieważ większość badań słuchu go nie wychwytuje. Prawdopodobnie cierpi na niego jedna czwarta populacji.

Prawdziwą zaletą dodania Live Listen do AirPods jest to, że osoby, które są tylko trochę niedosłyszące, nie będą musiały inwestować w aparat słuchowy. Wystarczą do tego słuchawki, z których mogą przecież korzystać również na codzień.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx