poniedziałek, 25 września

Jedną z kluczowych funkcji systemu iOS 12 jest wydajność. Apple powiedział, że zwrócił szczególną uwagę na swoje starsze urządzenia, co jest dobrą wiadomością, ponieważ iOS 12 działa na każdym iPhonie i iPadzie, na którym może działać iOS 11. iOS 11 zyskał reputację jako system powolny, a afera ze spowalnianiem iPhone’ów nie pomogła temu publicznemu postrzeganiu.

Apple stara się rozwiązać ten problem dzięki systemowi iOS 12, zapewniającemu wzrost wydajności systemu dzięki szybszemu uruchamianiu aplikacji, szybszemu przewijaniu i wielu innym funkcjom. W sieci widziałem już pierwsze filmy z testem szybkości iOS 12, na których widać obiecujące wyniki.

Apple podkreśla funkcje wydajności iOS 12, w tym płynniejsze animacje, szybsze uruchamianie aplikacji, wyświetlanie klawiatury, udostępnianie arkuszy z prezentacjami i wiele innych. Zgodnie ze statystykami Apple uruchomienie aplikacji jest do 40% szybsze i do 2x szybsze przy ładowaniu. Klawiatura powinna pojawić się około 1,5 razy szybciej. Uruchomienie aparatu z ekranu blokady również był kluczowym elementem systemu iOS 12, a Apple twierdzi, że powinno być około 70% szybsze na iPhone’ie 6 Plus.

Nawet najnowsze urządzenia Apple zauważają zauważalne usprawnienia, takie jak choćby szybsze przewijanie, ale największymi wygranymi są starsze iPhone’y i iPady takie jak iPhone 5s, iPhone 6 i iPhone 6S.

Najstarszym obsługiwanym urządzeniem iOS 12 jest iPhone 5s. W poniższym filmie od iAppleBytes iPhone 5s z systemem iOS 11.4 porównany jest bezpośrednio z iPhone’em 5S z systemem iOS 12. W większości przypadków iOS 12 jest zauważalnie lepszy dzięki szybszemu uruchamianiu zarówno aplikacji Apple jak i firm trzecich, mniej pomijanych klatek podczas przewijania, znacznie krótsze opóźnienie w wyświetlaniu klawiatury i innych.

A tu ładne porównanie szybkości uruchamiania się aplikacji na iOS 12 działającym na iPhone’ie 8. Nawet i ten telefon wielokrotnie zyskuje kilka sekund.

I pamiętajcie..to dopiero pierwsza wersja beta. Co zatem zobaczymy w wersji finalnej. Oby było jeszcze lepiej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx