sobota, 18 maja

Trzy i pół miesiąca po wypuszczeniu systemu operacyjnego iOS 12, jest on zainstalowany na 78 procentach urządzeń wydanych w ciągu ostatnich czterech lat, wynika ze zaktualizowanych statystyk instalacji iOS 12 udostępnionymi na stronie wsparcia App Store dla deweloperów.

Apple przedstawia obecnie dane iOS na dwa sposoby, oferując liczbę instalacji na najnowszych urządzeniach i starszych urządzeniach.

Chociaż 78 procent urządzeń z ostatnich czterech lat pracuje na iOS 12, to również 75 procent wszystkich urządzeń ma zaktualizowaną wersję. 17 procent użytkowników nadal działa na systemie iOS 11, a pięć procent urządzeń wydanych w ciągu ostatnich czterech lat korzysta z wcześniejszej wersji iOS.

iOS 12 był zainstalowany na 70 procentach wszystkich urządzeń i 72 procentach najnowszych urządzeń do 4 grudnia, więc liczba instalacji wzrosła zaledwie o kilka procent w ciągu ostatniego miesiąca.

iOS 12 jest adoptowany szybciej niż iOS 11. 25 stycznia 2018 roku iOS 11 został zainstalowany na zaledwie 65 procentach aktywnych urządzeń iOS, prawdopodobnie z powodu niezliczonych błędów, które nękały system operacyjny iOS 11 przez cały czas funkcjonowania.

Wskaźniki adopcji systemu iOS 12 są bardziej podobne do wskaźników przyjęcia systemu iOS 10, a system operacyjny był zainstalowany wtedy na 76 procentach aktywnych urządzeń.

Zdolność Apple do szybkiego rozpowszechniania aktualizacji oprogramowania wśród większości jego użytkowników zawsze zapewniała przewagę nad Androidem, a firma Apple jest w stanie dostarczać nowe funkcje i aktualizacje zabezpieczeń w szybkim czasie.

Większość użytkowników Androida nadal używa starych systemów operacyjnych Marshmallow, Nougat lub Lollipop zamiast najnowszej wersji Androida, a wiele urządzeń z Androidem może nigdy nie otrzymać aktualizacji do nowszych wersji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx