środa, 24 lipca

Zgodnie z zaktualizowanymi statystykami instalacji iOS 12 udostępnionymi na stronie wsparcia App Store dla deweloperów, cztery i pół miesiąca po premierze, system operacyjny iOS 12 jest zainstalowany na 83 procentach urządzeń wydanych w ciągu ostatnich czterech lat.

Od momentu premiery systemu iOS 12 firma Apple prezentuje swoje dane na dwa sposoby pokazując udział instalacji zarówno na najnowszych urządzeniach, jak i wszystkich urządzeniach.

Chociaż nie dziwi, że 83 procent urządzeń z ostatnich czterech lat korzysta z systemu iOS 12, to 80 procent wszystkich aktywnych urządzeń iOS ma zainstalowaną najnowszą wersję iOS 12. 12 procent urządzeń nadal korzysta z iOS 11, a pięć procent urządzeń z ostatnich czterech lat uruchamia wcześniejszą wersję iOS.

Na początku stycznia system iOS 12 był zainstalowany na 78 procentach urządzeń, więc wskaźniki instalacji wzrosły o pięć procent w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Użytkownicy przyjęli iOS 12 szybciej niż iOS 11. W kwietniu 2018 roku iOS 11 wciąż był zainstalowany tylko na 76 procentach urządzeń, być może z powodu niezliczonych błędów, które nękały system operacyjny iOS 11 przez cały czas funkcjonowania.

Choć premiera nowego systemu nastąpi dopiero we wrześniu, to nacisk na system iOS 12 zostanie wkrótce przeniesiony na system iOS 13. Apple zaprezentuje go zapewne na konferencji Worldwide Developers Conference, a nowa aktualizacja będzie zawierać obiecujące zmiany, takie jak długo wyczekiwany tryb ciemny i ważne aktualizacje interfejsu dla iPada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx