niedziela, 19 maja

W tym tygodniu Apple ujawnił, że 88 procent aktywnych urządzeń iPhone, iPad i iPod touch korzysta z systemu iOS 12. Pomiaru dokonano przez App Store w dniu 6 sierpnia 2019 roku. Przyjęcie systemu iOS 12 nadal wyprzedza iOS 11, który był zainstalowany na 85 procentach aktywnych urządzeń na dzień 3 września 2018 roku.

Zaktualizowane statystyki pokazują również, że siedem procent aktywnych urządzeń nadal działa na iOS 11, a pięć procent używa wcześniejszej wersji. Dotyczy to starszych urządzeń niezgodnych z najnowszymi wersjami iOS.

iOS 12 wyprzedzając iOS 11 w przyjęciu nie jest zaskoczeniem, ponieważ iOS 11 był nękany kilkoma problemami w zeszłym roku, w tym co najmniej trzema błędami, które mogły spowodować awarię całego systemu, usterką HomeKit, problemem autofokusa aparatu iPhone, błędami autokorekty, zachowaniem iPhone’a X w zimne dni i nie tylko.

Głośna kontrowersja dotycząca zarządzania wydajnością iPhone’a prawdopodobnie również miała negatywny wpływ na wskaźniki aktualizacji iOS 11.

W styczniu 2018 roku wiele raportów twierdziło, że Apple opóźnił kilka nowych funkcji zaplanowanych dla iOS 12, aby skupić się na wydajności, stabilności i naprawianiu błędów, a aktualizacja oprogramowania rzeczywiście okazała się znacznie bardziej niezawodna.

Patrząc w przyszłość, Apple jest obecnie w końcowej fazie testów beta iOS 13, który zostanie publicznie wydany we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx