niedziela, 14 sierpnia

Apple ma zamiar wprowadzić technologię 5G w swoich tegorocznych iPhone’ach, ale istnieją dwa rodzaje 5G – mmWave, które jest najszybsze i pasmo sub-6GHz, które jest wolniejsze, ale bardziej rozpowszechnione – i istnieją mieszane informacje na temat pasm jakie będą obsługiwać tegoroczne iPhone’y.

Najszybsze pasmo mmWave 5G może być ograniczone do linii iPhone’a 12 Pro, a nowy raport firmy Fast Company sugeruje, że mmWave może być ograniczony tylko do największego i najdroższego iPhone’a firmy Apple, czyli 6,7-calowego iPhone’a 12 Pro Max.

Źródło, które rozmawiało z Fast Company, powiedziało, że tylko największy iPhone w ofercie ma przestrzeń wewnątrz, aby pomieścić konstrukcję anteny potrzebną do wdrożenia wsparcia mmWave, wraz z większą baterią potrzebną do zasilenia tego pasma.

Ponadto Fast Company uważa, że iPhone 12 Pro Max będzie obsługiwał pasmo mmWave tylko w wersjach nowego iPhone’a sprzedawanego w Stanach Zjednoczonych, Korei i Japonii, ponieważ inne kraje nie mają obecnie tak rozbudowanej sieci mmWave.

mmWave to najszybsza wersja 5G, oferująca prędkości do 1 Gb/s ale ma ograniczony zakres, ponieważ ma krótki zasięg, który jest odpowiedni tylko dla obszarów bardziej miejskich ze względu na koszt rozmieszczenia nadajników.

Pasmo Sub-6 GHz jest szybsze niż przeciętne połączenie 4G LTE, ale wolniejsze niż mmWave 5G. Ma jednak znacznie większy zasięg, dzięki czemu nadaje się do użytku zarówno na obszarach miejskich, podmiejskich, jak i wiejskich i oczekuje się, że będzie szerzej dostępną wersją 5G.

Niedawno pojawiło się kilka plotek, które wskazywały, że linia Apple iPhone 12 zostanie wprowadzona z opóźnieniem, a tańsze modele iPhone 12 pojawią się przed droższymi modelami iPhone 12 Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx