sobota, 20 kwietnia

Facebook ogłosił nowy limit przekazywania dalej wiadomości na swojej platformie Messenger, dzięki czemu wiadomości mogą być teraz przekazywane tylko do pięciu osób lub grup naraz.

Ograniczenie zostało ujawnione w poście na blogu Facebook Newsroom wyjaśniającym, że nowa reguła została wprowadzona, aby zapewnić użytkownikom „bezpieczniejsze i bardziej prywatne wiadomości”, szczególnie w obliczu trwającej pandemii oraz w okresie poprzedzającym ważne wybory w Stanach Zjednoczonych.

Ograniczanie przekazywania wiadomości to skuteczny sposób na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusowych dezinformacji i szkodliwych treści, które mogą powodować szkody w świecie rzeczywistym.

Zmiana wynika z podobnego ograniczenia wprowadzonego do aplikacji WhatsApp należącej do Facebooka, które zostało wprowadzone w lipcu. Ograniczając możliwość przekazywania wiadomości do wielu czatów jednocześnie, platforma szyfrowanych wiadomości powołała się na wydarzenia w Indiach jako konkretny przykład tego, jak rozpowszechnianie fałszywych wiadomości może powodować szkody.

Mniej więcej w połowie roku w serii przestępstw związanych z wiadomościami wirusowymi w Indiach w ciągu zaledwie jednego miesiąca zginęło 12 osób. Jeden incydent spowodował śmierć jednego mężczyzny, a dwóch innych ciężko rannych po tym, jak fałszywe plotki o prawdopodobnej próbie uprowadzania dzieci rozprzestrzeniły się na WhatsApp.

WhatsApp powiedział, że jest „przerażony” przemocą w Indiach i że zapowiedział kilka zmian, aby pomóc rozwiązać problemy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx