wtorek, 4 października

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom siódmą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14, nieco ponad tydzień po wypuszczeniu szóstej wersji beta i ponad dwa miesiące po zaprezentowaniu nowego oprogramowania podczas prezentacji otwierającej WWDC.

Zarejestrowani testerzy beta mogą pobrać wersje beta bezprzewodowo mając zainstalowany profil publicznego testera beta.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać tuż obok aplikacji, a wprowadzając widżety Apple stworzył również swoje widżety z domyślnych aplikacji i umożliwia ich dostosowywanie w trzech rozmiarach.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie aplikacji. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na telefonie iPhone zarówno w inteligentnych folderach, które są tworzone automatycznie jak i na liście alfabetycznej.

Dzięki bibliotece aplikacji, która zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji, istnieje teraz możliwość ukrycia całych stron aplikacji na iPhonie, dzięki czemu można uniknąć bałaganu na ekranie głównym.

Firma Apple pracowała nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu i są zamiast tego prezentowane w stylu banera.

Dostępny jest również tryb Obraz w obrazie do oglądania filmów lub używania FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takich jak przypięte rozmowy, wzmianki i odpowiedzi w tekście.

Wraz z postępem testów beta zmiany stają się coraz mniejsze i mniej zauważalne, ale siódma beta nadal ma kilka nowych funkcji, o których warto wspomnieć, takich jak opcje trybu ciemnego dla niektórych tapet. Poniżej prezentujemy nowości w siódmej wersji beta systemu iOS 14.

  • Wybrane tapety z trybem ciemnym – pojawiły się tapety zawierające teraz ustawienia trybu ciemnego, a także standardowe ustawienia trybu światła. Nie można jednak domyślnie wybrać ciemniejszej tapety i aktywuje się ona tylko wtedy, gdy włączony jest „Tryb ciemny”.
  • poprawione kategorie w bibliotece aplikacji – Apple zmienił kategorie w bibliotece aplikacji. Dostępne są teraz Społeczności, Narzędzia, Kreatywność, Edukacja, Zakupy i Jedzenie, Podróże, Zdrowie i Fitness, Rozrywka, Czytanie i Informacje, Biurowe i Finansowe, Gry i Inne.
  • Baner AirPods – Podczas łączenia AirPods lub AirPods Pro z iPhonem lub iPadem w wersji beta 6 wystąpił błąd, który powodował wyświetlanie nieprawidłowego tekstu. Wydaje się, że problem został rozwiązany w wersji beta 7.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx