czwartek, 18 lipca

Periscope_twitter

Po przejęciu serwisu strumieniowej transmisji wideo, firmy Periscope w styczniu, Twitter oficjalnie udostępnił dziś aplikację Periscope pod swoja nazwą. Aplikacja ma na celu konkurowanie z popularnymi aplikacjami takimi jak Meerkat pozwalającymi użytkownikom na przekaz strumieniowy live bezpośrednio z iPhone’a.

Dla nadawców, Periscope pozwala dzielić się doświadczeniami z innymi. Naciskając jeden przycisk natychmiast powiadamiasz swoich przyjaciół, że jesteś na żywo. Czy jesteś świadkiem pierwszych kroków dziecka czy innego interesującego zdarzenia, Periscope oferuje publiczność i miejsce na wymianę doświadczeń. Większość narzędzi nadających przez telefon nie daje takiej bliskości. Nadawca treści na Periscope jest połączony bezpośrednio z jego widownią i jest w stanie poczuć ich obecność i interakcję. Transmisja na żywo przez Periscope oznacza więcej niż migająca czerwona kropka.

Dla obserwatorów, Periscope daje nowy zestaw oczu i uszu. Podróżuj po świecie krok w krok w butach kogoś innego. Zobacz, co widzą i słyszą inni mając nadzieję poczuć to, co oni czują. Oglądanie transmisji nie jest tylko biernym doświadczenie jak w telewizorze. W Periscope widzowie wpływają na nadawcę wysyłając mu wiadomości, wyrażając swoje opinie, dotykając ekranu, aby wysłać serca.

Im więcej serc dla wideo, tym strumień wspina się na wyższą pozycje w „najbardziej lubianych” na pierwszej stronie. Strumienie mogą być odtwarzane do 24 godzin po zakończeniu ich nadawania, a jego nadawca może oczywiście zrezygnować z tej opcji pozwalając użytkownikom na przeglądanie swojego strumienia po jego zakończeniu.

Aplikacja jest darmowa a jej działanie możecie przetestować sami pobierając ją z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx