piątek, 14 czerwca

X, znany wcześniej jako Twitter, ogłosił dziś, że testuje program „Not A Bot”, który pobiera od nowych, niezweryfikowanych użytkowników 1 dolara rocznie za publikowanie treści na X i interakcję z nimi.

Program „Not A Bot” jest obecnie testowany w Nowej Zelandii i na Filipinach i dotyczy tylko nowych użytkowników. Konto wsparcia X twierdzi, że „ten test nie ma wpływu na istniejących użytkowników”.

Obciążanie użytkowników kwotą 1 dolara rocznie ma na celu „ograniczenie spamu, manipulacji platformą [X] i aktywności botów”. X twierdzi, że opcje subskrypcji „okazały się głównym rozwiązaniem działającym na dużą skalę” w walce z tymi problemami.

Celem tego nowego programu jest ochrona przed botami i spamerami, którzy próbują manipulować platformą i zakłócać działanie innych użytkowników X. Nie możemy się doczekać, aż wkrótce podzielimy się więcej na temat wyników.

Wszystkie nowe konta w Nowej Zelandii i na Filipinach będą musiały zweryfikować numer telefonu, a następnie uiścić opłatę w wysokości 1 dolara za tworzenie postów, odpowiadanie, ponowne publikowanie, cytowanie postów i dodawanie postów do zakładek. Nowi użytkownicy, którzy nie uiszczą opłaty, będą mogli jedynie czytać posty, oglądać filmy i obserwować konta.

Nie wiadomo jeszcze, czy „Not A Bot” zostanie rozszerzony na dodatkowe kraje i użytkowników, którzy już zarejestrowali się w X, ale odmówili płacenia miesięcznej opłaty za subskrypcję premium.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx