wtorek, 27 lutego

aplikacje Facebook Messanger

Podczas swojej konferencji F8 Facebook Developer Conference, Facebook zadebiutował nową platformą Messenger czyli sporą aktualizacją do usługi Messenger, która umożliwia użytkownikom wysyłanie treści takich jak GIF, zdjęć, filmów i innych z aplikacji firm trzecich w ramach aplikacji Facebook Messenger dla iOS.

Od dzisiaj deweloperzy aplikacji iOS mogą dodawać wsparcie do Facebook Messenger w swoich aplikacjach, dzięki czemu dostępne one będą bezpośrednio z aplikacji Facebook Messenger. Facebook pracuje już z ponad 40 deweloperami, dlatego aplikacje z obsługą Messengera są już dostępne w App Store.

facebookmessengerforios

Dostęp do dodatkowych aplikacji w Facebook Messenger dla iOS uzyskujemy wybierając z poziomu konwersacji opcję „Więcej” (trzy kropki). To otwiera nam listę dostępnych aplikacji, które mogą być zainstalowane, a dotykając ikony instalacji, zostaniecie przeniesieni do aplikacji w App Store.

Sposób działania aplikacji firm trzecich pracujących z Messengerem na iOS jest nieco zawiły. Aplikacje instalowane są niezależnie, jednak te które wspierają platformę Messengera wysyłają swoje treści tylko poprzez Messengera. Na przykład, w przypadku aplikacji Giphy na iPhone’ie (która jest jedną z nowych aplikacji, które podtrzymuje platformę Messenger), wybierając ją z wewnątrz aplikacji Messenger otworzy nam oddzielną aplikację iOS w celu wybrania i wysłania GIFa. A tak to działa w praktyce:

Choć większość aplikacji jest opracowana przez osoby trzecie, Facebook wydał własne aplikacje dla Messengera, w tym StickeredSelfied i Shout. Aplikacje innych firm to m.in. ClipDisGiphyBitmojiESPNCamojiTalking Tom i Emu.

Facebook stanął w obliczu ostrej krytyki za sposób podejścia do swojej aplikacji iOS, zwłaszcza po usunięciu dostępu do wiadomości z głównej aplikacji Facebooka, zmuszając tym samym użytkowników do pobrania Facebook Messengera. Dzisiejsza aktualizacja o rozszerzone treści dla aplikacji iOS może zmienić tą opinię i skłonić szczególnie młodszych użytkowników komunikatora do pobrania aplikacji Messenger dla iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx