środa, 24 lipca

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook ujawnił, że planuje przekazać wszystkie swoje pieniądze na cele charytatywne, donosi Fortune.

Dla Cooka, zmienianie świata zawsze było celem wyższym w Apple niż zarabianie pieniędzy. Planuje on oddać cały swój majątek, po osiągnięciu wyższego wykształcenia swojego 10-letniego siostrzeńca. A z jego majątku można sfinansować sporo projektów. Majątek netto Cooka, w oparciu o jego zasoby w firmie Apple szacuje się obecnie na około 120 milionów dolarów. W jego posiadaniu są również akcje firmy, które w całości sprzedane dałyby kolejne 665 milionów dolarów. Cook mówi, że już rozpoczął po cichu przekazywanie pieniędzy, ale planuje poświęcić czas na opracowanie systematycznego podejścia do filantropii.

Cook już brał udział w wielu akcjach charytatywnych, zarówno osobiście, jak i jako Apple. Podarował pieniądze m.in na pomoc w finansowaniu kampanii praw gejów w stanie Alabama, Arkansas i Missisipi. Pracował z Charitybuzz aby zebrać pieniądze na RFK Center. Pomógł Apple zebrać 20 milionów dolarów w ciągu zaledwie jednego kwartału w ramach akcji PRODUCT (RED).

Cook zatwierdził również darowizny na rzecz lokalnych szpitali i ustanowił program, w którym Apple będzie dofinansowywać charytatywne datki od swoich pracowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx