niedziela, 19 maja

Na podstawie danych analizowanych przez globalną firmę badawczą TechInsights, Chiny w drugim kwartale stały się największym rynkiem iPhone’a na świecie, wyprzedzając po raz pierwszy w historii Stany Zjednoczone.

Według raportu Global Shipment Report na Chiny przypadało 24% wszystkich dostaw iPhonów w drugim kwartale 2023 roku, podczas gdy na rynek amerykański stanowił 21%.

Mówi się, że powolny rozwój rynku smartfonów w USA w drugim kwartale wynika z psychologii konsumentów opóźniających zakup nowych telefonów w oczekiwaniu na premierę nowych modeli iPhone’a w drugiej połowie tego roku. Jednak TechInsight stwierdził, że jego wyniki jednocześnie odzwierciedlają „[rosnącą] siłę gospodarczą Chin, rosnącą klasę średnią i preferencje chińskich konsumentów dotyczące telefonów premium”.

Od dawna wiadomo, że azjatyccy konsumenci wolą smartfony o większych rozmiarach, a osobna analiza sugeruje, że czynnik ten mógł zwiększyć ogólną sprzedaż modeli iPhone’a 14 Pro Max. Według narzędzia Smartphone Model Market Tracker firmy Omdia za drugi kwartał 2023 r., w okresie od stycznia do czerwca iPhone 14 Pro‌ Max firmy Apple sprzedał się na całym świecie w liczbie 26,5 miliona egzemplarzy — najwięcej spośród wszystkich modeli dowolnego producenta. Na drugim miejscu znalazł się iPhone 14 Pro z 21 milionami egzemplarzy.

Po dwucyfrowych spadkach od 2022 roku spowodowanych załamaniem na rynku smartfonów ze średniej i niższej półki w pierwszej dziesiątce nie znalazły się urządzenia chińskich producentów.

W ubiegłym roku iPhone 13 był najlepiej sprzedającym się urządzeniem na rynku, co wskazuje, że konsumenci wybierają urządzenia klasy podstawowej, a nie urządzenia z najwyższej półki. Wydaje się, że od tego czasu obraz się zmienił – kolejne smartfony oferowały marginalne ulepszenia w porównaniu do poprzednika, co zepchnęło konsumentów do modeli z wyższej półki.

Oczekuje się, że tendencja ta się utrzyma, a Apple prawdopodobnie w tym roku wykorzysta sytuację, jeszcze bardziej różnicując linię iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro. Oczekuje się, że Apple nie tylko udostępni swój nowy, wydajniejszy procesor A17 wyłącznie dla iPhone’a 15 Pro, ale także rozróżni modele z wyższych poziomów, rezerwując technologię peryskopowych obiektywów zmiennoogniskowych dla najwyższej klasy iPhone’a 15 Pro‌ Max jako wyróżniającego się tą nowością modelu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx