niedziela, 19 maja

Jak informuje Bloomberg, kilka dni po świętowaniu swojej dziesiątej rocznicy jako dyrektor generalny Apple, Tim Cook ma otrzymać akcje Apple o wartości 750 milionów dolarów jako ostatnią ratę swojej umowy płacowej z Apple, wprowadzonej ponad dekadę temu, kiedy przejął firmę.

Według Bloomberga rata będzie składać się z 5 milionów akcji Apple, o wartości około 750 milionów dolarów. W zeszłym roku Cook otrzymał ograniczone jednostki akcji o wartości do 114 milionów dolarów, dzięki czemu pozostanie dyrektorem generalnym co najmniej do 2025 roku.

Cook, w wieku 60 lat posiada majątek netto w wysokości około 1,5 miliarda dolarów wynika z indeksu miliarderów Bloomberga. Choć był miliarderem, wynagrodzenie Cooka za rok 2020 było jednym z najskromniejszych w porównaniu z innymi wysoko opłacanymi dyrektorami generalnymi branży technologicznej. W 2020 r. Cook otrzymał 14,7 mln dolarów.

Dyrektor generalny powiedział w przeszłości, że przekazuje część swojej pensji i rekompensat organizacjom charytatywnym i planuje przed śmiercią oddać większość swojego majątku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx