niedziela, 19 maja

Tegoroczne iPhone’y mogą być dostarczane z nowymi zasilaczami USB-C, które będą w komplecie z przewodami USB-C do Lightning, aby przyspieszyć ładowanie, wynika z nowego wpisu na chińskiej sieci społecznościowej Weibo, która powołuje się na źródła z łańcucha dostaw.

Mówi się, że Apple planuje upgrade do obsługi USB-C dla wszystkich swoich urządzeń, dostarczając iPhony następnej generacji z przeprojektowanym zasilaczem 18 W, który pozwoli na szybkie ładowanie za pomocą kabla USB-C na Lightning.

Nie można zweryfikować tej pogłoski, ponieważ pochodzi ona ze źródła, które nie ma wystarczających osiągnięć w zakresie dokładnego raportowania, ale zmiana na adaptery USB-C w całym zestawie iPhone’ów i iPadów miałaby jakiś sens, ponieważ linia Maców została w większości przeniesiona na USB-C.

Zasilacz USB o mocy 18W umożliwiłby szybkie ładowanie, które przełożyłoby się na możliwość ładowania iPhone’a od 0 do 50% w ciągu około 30 minut.

Ta funkcja szybkiego ładowania jest dostępna dla modeli iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X i iPad Pro, ale w chwili obecnej wymaga użycia zasilacza USB-C z MacBooka lub zasilacza USB-C innej firmy w połączeniu z kablem Lightning na USB-C, który jest dostępny tylko jako samodzielny dodatek.

Obecne modele telefonów iPhone są dostarczane z zasilaczem o mocy 5 W, które działają z kablem USB-A na Lightning, więc aktualizacja do adaptera o mocy 18 W będzie ogromną zmianą. Przypuszczalnie te same zmiany zostaną wprowadzone w przyszłych modelach iPada Pro, jeśli oczywiście plotki są prawdziwe, a Apple uaktualni także istniejący zasilacz USB-A iPada Pro o mocy 12 W do zasilacza USB-C o mocy 18 W.

Dołączony zasilacz USB-C i kabel USB-C do Lightning, który obsługuje szybkie ładowanie, byłby ogromnym zyskiem dla użytkowników iPhone’a. Takie prędkości ładowania obiecują 50% baterii w 30 minut i mogą dostarczyć 80% baterii (od zera) w ciągu około godziny. Wiele konkurencyjnych urządzeń z systemem Android obsługuje już szybkie ładowanie bez potrzeby zakupu przez klientów dodatkowych akcesoriów.

Dzisiejszy raport sugeruje, że projekt ładowarki dostarczanej wraz z iPhonem zostanie poddany gruntownej zmianie, przechodząc z tradycyjnego kwadratowego kształtu do czegoś bardziej zbliżonego do owalnego. Jak wspomniano powyżej, będzie ona prawdopodobnie zawierać kabel USB-C do Lightning.

Obecnie firma Apple nie zezwala innym firmom na produkcję kabli USB-C do Lightning, a raport Weibo wskazuje, że kable Lightning USB-C pozostaną zastrzeżoną technologią do 2019 roku, kiedy Apple może otworzyć ten standard, aby umożliwić partnerom MFi na produkcję takich kabli.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx